COVID-19 Lietuvoje: nustatyti 5785 nauji atvejai, mirė 10 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 5785 nauji COVID-19 atvejai, mirė dešimt žmonių, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Aštuoni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 123 žmonės gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 1224 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1090 COVID-19 sergančių pacientų – 35 daugiau nei prieš parą, 94 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 14,4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 1,1 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2360,2 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 29,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 608,5 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė daugiau kaip 7,7 tūkst. žmonių.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 109 žmonės – 48 mažiau nei ankstesnę parą.

51 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 911 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po keturis 60–69 metų ir 80–89 metų grupėms priklausančius žmones ir du 90–99 metų asmenys.

Iš 7758 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 716. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,6 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 853,6 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,4 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,5 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,7 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,5 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,37 mln. iš jų.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 51,3 tūkst. žmonių – maždaug 6,5 tūkst. daugiai nei prieš parą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas

Vytautas portretas
kokia Kinija, ką jūs rūkot... yra visuotinis planas, visų valstybių, prie ko čia ta Kinija. Atominio ginklo niekas nenori naudoti, žemės biosfera būtų užteršta daugybei metų, niekas to nenori. Tanzanijos prezidentas priešinosi, atsidūrė po velėna....Yra kiekvienai valstybei duotas planas tiek ir tiek procentų sukompotuoti, nebus plano, tokiai valstybei bus taikomos įvairiausios priemonės, gali ir į vietą padėti, yra tam technologijos, žmogų pvz. technologijos per atstumą....

Nedomina

Nedomina portretas
Kas ji pagamino,domina kodel ji pas save patobulino ir "virusa" paleido laisven ???? Matyt turedama tam labai rimta tiksla ,gal del visisko viespatavimo žemeje ekonomine ir karine Galia !!!!!!

Pagalvojau

Pagalvojau portretas
Ir galvoju ,jog kinija samoningai patobulino uhanija covin 19 iterpdama 10 genetiniu modifikaciju o kur dar desimtys genomu esanciu jame ir paleido po pasauli žudyt žmonija o svarbiausia jokios kinijos atsakomybes ,gal tai 3 pasaulinis bakterologinis karas ,kuri Kinija paskelbe pasauliui ?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių