COVID-19 Lietuvoje: protrūkių epicentre – slaugos įstaigos

Užsikrėtimai COVID-19 nustatomi visose Lietuvos apskrityse, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė. Pastaruoju metu, pažymi ji, daugiausiai atvejų nustatoma Kauno apskrityje.

„Susirgimai registruoti visose dešimtyje apskričių. Dabartiniu metu beveik kas antrą dieną pirmauja Kauno apskritis. Iš visų vakar registruotų susirgusių 40 proc. yra būtent Kauno apskrityje susirgę gyventojai. Vilniaus apskričiai tenka trečdalis susirgusių. Likusiose aštuoniose yra po keletą dešimčių naujų atvejų“, – antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė D. Razmuvienė.

Pasak jos, didžioji dalis naujų nustatytų atvejų užsikrėtė nuo asmenų, kuriems jau buvo patvirtintas susirgimas COVID-19 virusu. Tuo tarpu 17 proc., tęsė epidemiologė, negalėjo pasakyti, kaip galėjo užsikrėsti koronavirusu.

„Dauguma atvejų užsikrečia nuo patvirtintų koronavirusu sergančių asmenų. Skaičiuojant asmenis, kurie nežino nuo ko užsikrėtė – lieka tik 17 proc. Didžioji dalis yra bendravę su asmeniu, kuriam nustatytas koronavirusas“, – teigė ji, pridurdama, kad šiuo metu simptominių atvejų registruota 40 proc., o tų, kurie teigia simptomų nejaučią – 60 proc.

Daiva Razmuvienė. M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Protrūkių epicentre – slaugos įstaigos

COVID-19 protrūkiai, pasak D. Razmuvienės, dažniausiai registruojami slaugos įstaigose. Pasak jos, nuo pandemijos pradžios koronaviruso protrūkiai užfiksuoti daugiau nei šešiasdešimtyje tokio pobūdžio įstaigų.

„Vien per vakar dieną užsikrėtimai COVID-19 yra registruoti dešimtyje gydymo įstaigų, kuriose įvyko protrūkiai ir susirgo medikai bei kiti asmenys, kurie lankėsi toje įstaigoje. Beveik 30 protrūkių registruota nuo pandemijos pradžios globos įstaigose ir šiek tiek daugiau nei 30 slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigose“, – teigė ji.

Naujas židinys – Klaipėdos globos bendrijoje

Kaip informavo D. Razmuvienė, naujausias židinys susiformavo Klaipėdos globos bendrijoje „Klaipėdos viltis“.

„Čia pirmadienį registruoti 22 nauji infekcijos atvejai. Iš viso šioje įstaigoje jau registruoti 56 atvejai, iš kurių didžioji dalis gyventojai, likusi dalis – personalas“, – teigė epidemiologė. 

COVID-19 užfiksuotas beveik pusšimtyje ugdymo įstaigų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologės teigimu, susirgimai COVID-19 šiuo metu fiksuojami darželiuose, mokyklose ir universitetuose.

„Ugdymo įstaigose pirmadienį fiksuoti 49 nauji atvejai. Jie registruoti ne tik mokyklose, bet ir darželiuose, kitose ugdymo įstaigose – taip pat ir aukštosiose mokyklose. Aukštųjų mokyklų studentų jau iš viso serga 277“, – teigė ji.

„Nuo pandemijos pradžios sirgo jau daugiau nei pusantro tūkstančio medikų. Per rugsėjo, spalio ir lapkričio pirmas dienas registruoti 1132 susirgę medikai. Dabar serga beveik 1000 medikų“, – teigė epidemiologė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių