COVID-19 plinta darželiuose, įmonėse ir vienuolyne

 • Teksto dydis:

COVID-19 ir toliau plinta vaikų darželiuose bei įmonėse, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Naujas protrūkis praėjusią parą nustatytas Klaipėdos regos ugdymo centre, kur koronaviruso infekcija patvirtinta keturiems darbuotojams ir trims ugdytiniams.

Tęsiasi protrūkis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta darželio ugdytiniui. Su protrūkiu iš viso siejami devyni atvejai – susirgo aštuoni darbuotojai ir vienas ugdytinis.

Dar vienas naujas protrūkis siejamas su siuvimo įmone, įsikūrusia Alytaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta dviem asmenims, iš kurių vienas antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Registruotas vienas naujas atvejis (antrinis šeimoje), susijęs su protrūkiu bendrovėje „Vitameda“. Iš viso su protrūkiu siejama 13 atvejų, iš jų trys antriniai šeimose.

Medienos apdirbimo įmonėje Telšių apskrityje „Memelio medis“ toliau registruojami susirgimai. Patvirtinti du COVID-19 ligos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 20 atvejų – 16 pirminių ir keturi antriniai šeimose.

Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ patvirtintas vienas COVID-19 ligos atvejis ir vienas antrinis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu. Iš viso registruoti trys pirminiai atvejai ir vienas antrinis.

Konditerijos gamyba užsiimančioje sostinės įmonėje „Mažoji ragainė“ šiuo metu patvirtinta 14 atvejų, iš kurių du yra antriniai atvejai.

Vilniuje įsikūrusioje baldų gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje šiuo metu yra iš viso patvirtinta 20 atvejų. Iš jų septyni atvejai yra antriniai.

Su Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno protrūkiu siejami keturi atvejai.

Drabužių siuvimu ir gamyba užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Švenčionių rajone, patvirtinti penki atvejai, iš kurių du yra antriniai.

Su prekybos įmonės padaliniu, įsikūrusiu Švenčionių rajone, šiuo metu yra siejami keturi atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Švenčionėlių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ patvirtinti trys atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Statybos įmonėje, įsikūrusioje Kupiškyje, iš viso siejama 10 atvejų. Susirgo aštuoni darbuotojai ir patvirtinti du antriniai atvejai.

Su vandens tiekimo įmone, įsikūrusioje Kupiškyje, siejami keturi atvejai darbuotojams.

Iš viso su protrūkiu Biržuose įsikūrusioje kepykloje siejami penki atvejai.

Šiaulių sporto gimnazijoje per pastarąją savaitę užregistruoti keturi COVID-19 atvejai. Atvejai nustatyti futbolo komandų nariams. Komandų didelės rizikos sąlytį turėję asmenys izoliuoti, organizuojami profilaktiniai tyrimai.

Taksi paslaugas teikiančios įmonės, įsikūrusios Utenoje, protrūkyje praėjusią parą užregistruoti du COVID-19 ligos atvejai.

Su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariatu siejami du COVID-19 atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 35.

Per praėjusią parą izoliuota 1090 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 63 tūkst. 601 asmuo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 53.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

NVSC ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 201 tūkst. 799 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3321 žmogus. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6661 mirtis.NAUJAUSI KOMENTARAI

////

//// portretas
Tai gal uždarykite darželius karantinui.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių