COVID-19 situacija šalyje: nustatyti 1983 nauji atvejai, mirė 17 žmonių

Per praėjusią parą šalyje patvirtinti 1 tūkst. 983 koronaviruso (COVID-19) atvejai, 17 mirčių, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

562 atvejai registruoti Vilniaus, 448 – Kauno, 211 – Klaipėdos, 167 – Šiaulių, po 147 – Alytaus ir Panevėžio, 94 – Telšių, 81 – Marijampolės, 57 – Utenos ir 55 – Tauragės apskrityse. 14 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam regionui dėl informacijos trūkumo.

Anot pranešimo, iš per praėjusią parą gautų 1 tūkst. 983 teigiamų testų rezultatų 934 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1049 teigiami testų rezultatai, iš kurių 981 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama šeštadienį.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 134.

17 mirties atvejų

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 17 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 374 gyvybes.

Septyni mirties atvejai registruoti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 40 iki 89 metų. Trys atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje, asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 50 iki 89 metų.

Trys mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė nuo 50 iki 89 metų amžiaus grupėms. Du mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje, asmenys priklausė nuo 70 iki 89 metų amžiaus grupėms. Du mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje, priklausė amžius grupėms nuo 40 iki 89-erių metų.

Be to, vakarykštę parą registruoti aštuoni mirties atvejai (po du atvejus Klaipėdos, Vilniaus ir Šiaulių apskrityse ir po vieną – Kauno ir Telšių apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Protrūkiai – ligoninėse, globos namuose

Per praėjusią parą koronavirusinės infekcijos atvejai fiksuoti protrūkiuose, susijusiuose su Švenčionių, Anykščių, Mažeikių, Rokiškio, Šilalės, Valkininkų, Varėnos, Biržų, Kelmės, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Tauragės, Vilkpėdės, Vilniaus miesto klinikine, Respublikine Vilniaus universitetine, Vilniaus M. Marcinkevičiaus, Regionine Telšių ir Respublikine Šiaulių ligoninėsmis ir LSMUL Kauno klinikomis, LSMU Kauno ligonine.

Taip pat atvejai nustatyti Kvėdarnos senelių globos namuose, Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, Rietavo senelių globos namuose, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centre Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, Rietavo parapijos senelių globos namuose.

Po keletą atvejų vis dar fiksuojama Adakavo ir Dūseikių socialinės globos namuose, Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. 15 atvejų per vakar parą buvo fiksuoti Druskininkų globos ir slaugos namuose ir 16 – Tytuvėnų Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse – apie 1,5 tūkst. žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad šiuo metu ligoninėse yra gydoma 1 tūkst. 459 koronavirusu apsikrėtę pacientai. Duomenys šeštadienio 8 val. rytui buvo pateikiami iš 56 įstaigų iš 61.

Reanimacijoje iš viso gydomi 114 pacientai, 69 yra ventiliuojami, su deguonies kaukėmis yra 843 žmonės.

Santaros klinikos šeštadienį pranešė, kad Vilniaus regione COVID-19 ligoninių suaugusių aktyvaus gydymo vietų užimtumas siekia 74 proc., o reanimacijos ir intensyvios terapijos – 70 proc..

Santaros klinikose gydomi 159 koronavirusu sergantys pacientai, iš jų 36 – reanimacijoje. Iš 159 COVID-19 sergančiųjų trys yra vaikai.

Atraminėse ligoninėse Vilniaus regione gydomi 258 koronavirusu užsikrėtę pacientai. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomi 129 COVID-19 pacientai, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 19 pacientų, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 46 pacientai, Ukmergės ligoninėje – 37 pacientai, Trakų ligoninėje – 21 pacientas, Druskininkų ligoninėje – 6 pacientai.

Serga – per 33 tūkst. žmonių

Iš viso šalyje nuo pandemijos pradžios yra patvirtinta 44 tūkst. 740 koronaviruso atvejų, šiuo metu serga 33 tūkst. 346 žmonės.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 374 žmonės, nuo kitų priežasčių mirė 151 koronavirusu užsikrėtęs žmogus.

Pasveiko 10 tūkst. 869 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje fiksuota 513 įvežtinių COVID-19 atvejų.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje iki lapkričio 29 dienos paskelbtas karantinas. Kadenciją baigianti Vyriausybė planuoja karantiną pratęsti dar trims savaitėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Eina naa

Eina naa portretas
Nu baisu, jau antrą lietuva baigia susirgt, tuoi pagal skaičius prasidės 4 milijonas Jo makaronpučiai.

rv

rv portretas
Situacijos valdymas paleistas nuo pirmos dienos kai jai pradejo vadovauti o ne sios srities specialistai medikai, epidemiologai, logistikos ir pirkimu vadybininkai.Politikai yra laikini,o specialistai su patirtimi amzini!

rv

rv portretas
Veryga nueina nuo vadovo sosto,o naujo dar nera.Vadinasi atsakomybes niekas neapsiima.Reikia kuo skubiau Nausedai siulyti nauja vyriausybe o ne guma tempt.Visa atsakomybe Prezidentui tenka, nes jis siuo metu pastovus o kiti laikini.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių