Situacija dėl koronaviruso toliau blogėja: Lietuvoje – 4559 nauji atvejai, 11 mirčių

 • Teksto dydis:

Statistikos departamentas antradienį pranešė, kad Lietuvoje praėjusią parą nustatyti 4559 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 11 žmonių. 

Visi mirusieji, išskyrus vieną, buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 749 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 9372 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1066 COVID-19 sergantys pacientai – panašiai kaip ir prieš parą, 91 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 17,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 6,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų augo ir siekia 1743,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat augo ir siekia 21,4 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 575,4 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7681 žmogus.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 108 žmonės – maždaug keturiomis dešimtimis daugiau, nei ankstesnę parą.

60 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 901 žmogui.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė šeši vyresni nei 70-ies, trys vyresni nei 80-ies ir du 60–69 metų grupei priklausę žmonės.

Iš 7681 žmogaus, iki šiol mirusio nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 700 asmenų. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,5 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 820 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,2 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,3 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,7 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,3 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,33 mln. iš jų.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 33,9 tūkst. žmonių – keliais šimtais daugiau nei prieš parą.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
reikia greičiau buhalterį paguldyti į ligoninę..kad lovos būtų užpildytos...Dulskys nulėkęs tik lovas paskaičiuoja...kaip nesipildo tai[p nesipildo...sako reikės imtis kitų priemonių...gal sugalvos vežti į VI forto tunelius...gal užmigdys ar sušaudys...nes kitaip negali būti kur trijulė valdanti Lietuvą taip nekenčia žmonių ir koks Dulskiui džiaugsmas buvo, kai lovos užsipildydavo...nes galėjo pripaišyti korona...suprantu medikus...jei Dulskys pasakė pripaišyti korona bent besimptome taip ir būdavo...dabar žmonės geriau namie gydosi negu papuola į tokių melagių rankas...

neapsimes

neapsimes portretas
nesamones rasote jug lietuvos gyventojai nezino kiek yra uzsikretusiu rasote kiek jums reikia nes jums reika karantino tada bus jusu ir SIMONYTES noru issipildymas

ONTĖ

ONTĖ portretas
Užsikrėtimų daugėja, bet nepasakyčiau, kad mirčių daugėtų. Kodėl? Pirmiausia, daug persirgo bevaikčiodami, antra - jau didelis procentas paskiepytų. Paskiepyti suserga lengvesne forma ir dauguma išsikapsto. Pasiskiepyti svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ir taip turi visokiausių ligų.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių