A. Dulkys: kai kurių sričių darbuotojams bus privaloma gauti visas tris vakcinos dozes

Sektoriuose, kuriuose planuojama įvesti privalomą skiepijimą, reikės būti gavus ir sustiprinančiąją, trečiąją, dozę, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Čia eina kalba jau ir apie trečią, pastiprinančią dozę, nes būtent ji yra lemiama būtent kovoje su šia atmaina“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

Pasak jo, kritikuojant privalomo skiepijimo pasiūlymą dažnai pabrėžiama, kad konkrečiame sektoriuje yra labai aukštas pasiskiepijimo procentas, tačiau jis akcentavo, jog trečiąja doze pasiskiepijusiųjų nėra tiek daug.

Ministro teigimu, šią savaitę planuojama paskirti diskusijoms dėl ministerijos registruoto projekto.

Būtent ji yra lemiama būtent kovoje su šia atmaina.

„Šią savaitę tikrai paskirsime toms pastaboms, pasiūlymams, kurie plaukia ir kuriuos dar galima ir šiandien teikti“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ministras sakė labai abejojantis, ar kada nors svarstoma privalomą skiepijimą įvesti visai visuomenei.

„Man atrodo, kad tai yra optimalus sprendimas, apie kurį dabar kalbame, tuo labiau, kad tikrai neišradinėjame dviračio ir žiūrime į tendencijas ir tuos veiksmus, kurie yra daromi kitose šalyse“, – sakė A. Dulkys.

„Europos Sąjungos šalyse bent jau aš kol kas nematau nė vienos šalies narės, kurioje būtų būtent visuotinis privalomas skiepijimas – labiau eina kalba būtent apie tam tikras grupes“, – teigė jis.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą siūloma nuo vasario vidurio įvesti privalomą vakcinaciją dirbantiesiems sveikatos, švietimo, socialiniame, viešojo administravimo sektoriuose, taip pat kariuomenėje.

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotos pataisos numato, kad šalyje dėl užkrečiamosios ligos paskelbus ekstremaliąją padėtį arba karantiną minėtų sektorių darbuotojams būtų leidžiama dirbti, tik jei jie bus pasiskiepiję ar įgiję imunitetą persirgus.

Išimtis būtų taikoma tik negalintiesiems pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių.

Siūloma, kad toks reguliavimas įsigaliotų nuo vasario 14 dienos.

Jei darbo pobūdis leidžia, neskiepytiems darbuotojams turėtų būti skiriamas nuotolinis darbas, jei ne – perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį galima dirbti nepasiskiepijus, o jeigu nė vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinamas nuo darbo nemokant darbo užmokesčio.

Pagal projektą, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys turės teisę nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėti išeitinės išmokos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dulkio baubas

Dulkio baubas portretas
Ant dulkio mysk o jisai vistiek skys kst siltas lietus lija

Anonimas

Anonimas portretas
Žydai varo ketvirta pavara.... dulki.

budulis

budulis portretas
kodel jo niekas nenuskina nuo vaizdo ?
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių