A. Dulkys: Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nustatyti dar du raupų atvejai“, – žurnalistams sakė ministras.

Iš viso Lietuvoje iki šiol fiksuoti penki susirgimai šia liga.

Trys atvejai fiksuoti praėjusią savaitę. Jie nebuvo tarpusavyje susiję, nors visi užsikrėtusieji grįžo iš Vokietijos. Jie ligą gydėsi ambulatoriškai.

Beždžionių raupais gali užsikrėsti visi, tačiau didesnė užsikrėtimo rizika kyla asmenims, turintiems tiesioginį fizinį kontaktą su sergančiu asmeniu.

Virusas gali būti perduotas per odos pažeidimus, oro lašeliniu būdu, per bendrai naudojamus daiktus, tokius kaip patalynė ir rankšluosčiai. Beždžionių raupais taip pat galima užsikrėsti lytinių santykių metu.

Sergantiesiems beždžionių raupai pasireiškia karščiavimu, raumenų skausmais, limfmazgių patinimu, šaltkrėčiu, išsekimu ir į vėjaraupius panašiu bėrimu ant rankų bei veido.

Specifinio beždžionių raupų gydymo nėra, bet nustatyta, tačiau nuo ligos galima apsisaugoti skiepais.

Lietuva 1,4 tūkst. dozių vakcinos nuo beždžionių raupų tikisi gauti per rugpjūtį.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo gegužės pradžios pasaulyje už Afrikos ribų nustatyta daugiau kaip 23 tūkst. beždžionių raupų atvejų, dauguma jų – Europoje.

PSO beždžionių raupų protrūkį yra pripažinusi tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija.

Beždžionių raupai yra labai panašūs į raupus, nuo kurių pasaulyje kasmet mirdavo milijonai žmonių, kol 1980 metais ši liga buvo išnaikinta. Beždžionių raupų simptomai yra daug švelnesni.


Šiame straipsnyje: raupaibeždžionių raupai

NAUJAUSI KOMENTARAI

ll

ll portretas
Kur nebus naujų ligų plitimo,jei nekreipiant dėmesio į pandemiją vyko ir vyksta visame pasaulyje LGBTQ meilės paradai,Net karsa to nepristabdė,jiems tai nerūpi ir tesia savo džiugesio šventes,Dar pasipils kaltinimai visuomenei,kad jinai kalta ,o jie kaip visuomet už nieką neatsako,jie tik teikai pageidavimus,jei jie nepildomi,tada grasinimai parsideda,

Sigitas

Sigitas portretas
Taigi be pandeminio koronoviruso covid 19 užkrato plitimo, tai užsikrėtimo vajaus kelią toliau sau "tiesią" bezdžionų raupai. Kas svarbiausia tuom gi ne apsistuota t.y. jau pati Kinija skambina iš naujo pavojaus varpais apie 35 žmonių susirgimo „naujai identifikuotu" Langya virusu. Todėl ir kyla labai konkkretus t.y. ar toji LR sveikatos ministerija aplamai tinkamai yra pasiruošusi tokiems nelauktiems invaziniams užsikrėtimo veiksniams užkardinti? Ar jie iš naujo ir toliau svaisčios apie sveikam protui nesuvokiamus utopinius veiksmų planus, kurie na niekaip nepasiteisino nuo pat pradžių jiems ateinat į valdžią?

Ale

Ale portretas
Kaip įdomu, tai tuos raupsuotus turėtų izoliuoti nuo visuomenės,uždaryti ir laikyti ,kol pasveiks ,nes jie gali užkrėsti kitus,
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių