Svarbu surasti savo ginekologą
Praverti gydytojo ginekologo kabineto duris moterims kartais būna nejauku, nes dėl visuomenėje gajų stereotipų jos nedrįsta kalbėti apie intymius santykius, gėdijasi kam nors pasakoti apie sveikatos negalavimus ir nemalonius pojūčius.
Klaipėdoje veikiančio Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centro įkūrėja ir gydytoja I. Gruzdienė iš patirties puikiai žino, kaip prakalbinti pacientes. „Jei moteris vis dar bijo, jai nejauku apie intymius reikalus kalbėti, vadinasi, ji dar neatrado savo ginekologo, kuris leistų jai saugiai ir jaukiai jaustis vizito metu. Ginekologo kabinete pacientės atsiveria tik tada, kai suranda patikimą gydytoją. Mes su pacientėmis išsikalbame iki tokių smulkmenų apie jų gyvenimą, apie kamuojančias sveikatos problemas, apie tam įtakos turinčius santykius, kad aš net nežinau, ar jos su kuo nors dar taip atvirai bendrauja, – patirtimi dalijasi gydytoja. – Mes vadovaujamės šūkiu „Rankos, kurios gydo, širdys, kurioms rūpi.“
I. Gruzdienė įsitikinusi – visiškai natūralu, kad moteris visada nori jaustis graži, sveika, mylima, o tam reikalinga gera savijauta ir normalūs lytiniai santykiai. Moters organizmas kinta nuo paauglystės iki gilios menopauzės, o pokyčiai kartais sukelia nemalonių pojūčių ar sveikatos sutrikimų. Kai moters gyvenimo kokybė tiek fiziškai, tiek psichologiškai siejama su kažkuo nemaloniu, ji jaučiasi blogai, vengia daugybės dalykų, kyla pykčiai namuose, nukenčia tarpusavio santykiai, gyvenimas pasidaro nebemielas.
„Užuot kreipusis kvalifikuotos pagalbos, ji tyli ir kenčia. Todėl noriu padrąsinti moteris ieškoti gydytojo, kuriuo galės pasitikėti. Mes tam ir esame, kad rastume patį geriausią sprendimą, o neretai problemoms išspręsti tereikia pasitelkti nesudėtingas, bet veiksmingas estetinės ginekologijos procedūras“, – sakė Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centro akušerė-ginekologė.
Neretai problemoms išspręsti tereikia pasitelkti nesudėtingas, bet veiksmingas estetinės ginekologijos procedūras.
Griauna mitus apie estetinę ginekologiją
Estetinė ginekologija kartais nepelnytai nuvertinama dėl procedūrų, kurios taikomos grožio srityje, todėl dažnai žmonės, išgirdę šį terminą, galvoja, kad tai tik grožio reikalai ir daugiau nieko.
Pasak ilgametę patirtį turinčios gydytojos I. Gruzdienės, maža dalis procedūrų estetinėje ginekologijoje atliekamos tik dėl grožio, o visos kitos šios srities procedūros pasitelkiamos moterų ligoms gydyti ir tam tikroms būsenoms spręsti, kad pacientė visavertiškai galėtų gyventi.
„Laikas parodė, jog estetinėje ginekologijoje naudojami hialurono rūgšties užpildai ir trombocitais praturtintos plazmos (angl. Platelet Rich Plasma) arba PRP injekcijų procedūros iš tiesų yra efektyvios“, – sakė medikė.
Svarbu ir tai, kad šioms minimaliai invazinėms procedūroms atlikti nereikia gultis į ligoninę: pacientei atvykus pas ginekologą, pritaikomas vietinis nuskausminimas, ir ji gauna reikiamas procedūras, kurios pagerina moters sveikatą, savijautą ir gyvenimo kokybę.
Dėmesys: Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centro medikai vadovaujasi šūkiu „Rankos, kurios gydo, širdys, kurioms rūpi“. Partnerių nuotr.
Padeda įveikti menopauzės pokyčius
Gydytojos I. Gruzdienės teigimu, dažniausiai hialurono rūgšties injekcijos ir PRP procedūros taikomos moterims menopauzės laikotarpiu, nes keičiantis moterų hormonams, mažėjant estrogenų kiekiui atsiranda įvairių negalavimų: išsausėja makštis, keičiasi jungiamasis audinys, leidžiasi makštis ir gimda, dėl audinių poslinkių ir pokyčių atsiranda šlapimo nelaikymas, sumažėja lytinis potraukis.
„Statistika rodo, kad 57 proc. moterų menopauzės metu kenčia nuo makšties sausumo. Apie 55 proc. patiria itin skausmingus lytinius santykius, dėl ko ir mažėja lytinis potraukis. Visas šias problemas pacientėms padedame išspręsti atliekant estetinės ginekologijos procedūras“, – paaiškino akušerė-ginekologė I. Gruzdienė.
Anot jos, menopauzės metu moterys susiduria su autoimunine liga – lytinių organų kerplige, kuri yra labai skausminga, nes išsausėja makštis, gali būti audinių įtrūkimų, įplyšimų, net atsiveria žaizdos. „Kai į kabinetą įėjusiai moteriai pasiūlai atsisėsti ir pasikalbėti, ji sako: „Gydytoja, aš negaliu atsisėsti, nes man labai skausminga makštis ir tarpvietė, galiu tik stovėti.“ Mano praktikoje pats veiksmingiausias šios ligos gydymo būdas – hialurono rūgšties ir trombocitų praturtintos plazmos injekcijos. Kartais tai yra tiesiog neišvengiama būtinybė“, – sakė pašnekovė, kai kitos galimybės nepadeda ar negalima jų naudoti.
Gydant šlapimo nelaikymą, tam tikroje vietoje suleidus hialurono rūgšties, padidėja audinio apimtis, pasikeičia padėtis ir problema gali sumažėti. Pasak medikės, kartais hialurono rūgšties suleidžiama tiesiogiai į pačią šlaplę ir šlapinimasis moteriai nebebūna toks skausmingas, kaip iki tol.
Dar vienas negalavimas, kurį padeda išspręsti hialurono rūgšties ir PRP terapija, – pasikartojantys makšties uždegimai, kuriems gydyti moterys išbando ovules, naudoja makšties žvakutes, geria vaistus, tačiau uždegimai vis tiek kartojasi.
„Jeigu per pusmetį nepavyksta išsivaduoti iš uždegimų, patarčiau nelaukti ir taikyti PRP terapiją kartu su hialurono rūgšties injekcija, nes šios procedūros atstato ir sudrėkina gleivinę ir problemos nelieka. Tiesa, esant makšties atrofijai ir pasikartojantiems uždegimams, gali neužtekti vienkartinės procedūros“, – paaiškino medikė.
Nereikia kęsti skausmo: išeitis yra
Pasak gydytojos I. Gruzdienės, amžius nėra indikacija, lemianti, ar moteriai reikės hialurono rūgšties užpildų ir PRP terapijos, nes pirmiausia atsižvelgiama į jos sveikatą ir savijautą. Šios procedūros gali būti taikomos ir vaisingo amžiaus pacientėms, kurios kenčia nuo labai skausmingų lytinių santykių dėl makšties sausumo. Tai gali būti ir 18-metė, ir 21 ar 30 metų pacientė.
„Būna, kad jaunos moterys mano kabinete verkia, sako, nežinau, ką daryti, nes myliu savo antrą pusę, bet negaliu turėti lytinių santykių – patiriu didžiulį skausmą. Šį skausmą jaunoms pacientėms efektyviai padeda gydyti būtent hialurono rūgšties užpildų ir PRP procedūros“, – iš patirties žino akušerė-ginekologė.
Pasak jos, šių procedūrų prireikia ir pacientėms po gimdymo dėl gimdymo metu atsiradusių pokyčių – epiziotomijų, Cezario pjūvio randų, pasikeitimų makštyje, sausumo. „Po gimdymo likusius randus hialurono rūgšties ir trombocitais praturtintos plazmos injekcijos padaro mažiau skausmingus, atsistato makšties drėgnumas“, – pridūrė I. Gruzdienė.
Kontraceptines priemones vartojančioms vaisingo amžiaus moterims pasikeičia estrogenų kiekis, ir taip pat gali atsirasti makšties sausumas bei dėl to kylantys nemalonūs pojūčiai. Į Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centrą Klaipėdoje dažnai kreipiasi ir krūtų onkologinėmis ligomis sergančios pacientės, nes po chemoterapijų, spindulinių terapijų ir vartojamų vaistų išsivysto dirbtinė menopauzė ir makšties atrofija. Šiuos negalavimus taip pat padeda pašalinti jau minėtos estetinės ginekologijos procedūros.
„Tai ne tik savijautos ar santykių, bet ir moters sveikatos klausimas“, – akcentavo gydytoja I. Gruzdienė.
Prieš atliekant šias estetinės ginekologijos procedūras Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centre pacientei pirmiausia suteikiama išsami konsultacija ir pirminė apžiūra.
Anot jos, hialurono rūgšties užpildų ir PRP terapijos gali būti taikomos tiek po vieną, tiek abi kartu.
Hialurono rūgšties injekcijos dažniau taikomos lytinių lūpų ir makšties anatomijos pakitimams koreguoti, lytinių lūpų atrofijai gydyti, makšties atrofijai gydyti, taip pat esant skausmingiems lytiniams santykiams, plačios makšties sindromui gydyti, lytiniam sujaudinimui suaktyvinti ir sustiprinti, nes hialoruno rūgštis putlina audinį, padidėja audinio apimtis ir santykių metu padidėja kontaktas, jeigu pacientė nori, gali būti formuojamas G taškas.
PRP procedūra dažniausiai skiriama makšties sausumui, pasikartojantiems makšties uždegimams gydyti, makšties atrofijai gydyti po onkologinių ligų, skausmingų pogimdyvinių randų gydymui, šlapimo nelaikymo ir skausmingo šlapinimosi dėl estrogenų trūkumo gydymui.
„Šias abi procedūras kombinuojant, kartais pasiekiamas geresnis efektas, nes PRP atstato ir suaktyvina audinius, o hialuronas palaiko drėgmę“, – pridūrė specialistė.
Nesudėtinga: pacientei atvykus pas ginekologą, pritaikomas vietinis nuskausminimas, ir ji gauna reikiamas procedūras, kurios pagerina moters sveikatą, savijautą ir gyvenimo kokybę. Partnerių nuotr.
Svarbu žinoti, kaip tai veikia
Gydytojos I. Gruzdienės teigimu, hialurono rūgštis yra didelės molekulinės masės medžiaga, o svarbiausia savybė – ji plačiai prasiskverbia į jungiamąjį bei epitelinį audinį ir jį sudrėkina. „Iš esmės tai yra drėgmės garantas, atstatantis makšties drėgnumą ir elastingumą“, – paaiškino medikė.
PRP terapija yra visiškai natūrali procedūra, kai trombocitais pripildytos plazmos suleidžiama į problemines vietas. Procedūrai atlikti panaudojama pačios pacientės, kuriai atliekama procedūra, kraujo plazma. „Pacientė atvyksta į mūsų sveikatos priežiūros centrą, jai paimamas kraujo mėginys į specialų mėgintuvėlį, kuriame viskas paruošta plazmos atskyrimui. Po tam tikro laiko gauname plazmą, atskirtą nuo kitų kraujo ląstelių, kuri sutraukiama į specialius švirkštus ir nuskausminus vietiškai su kremu suleidžiama į tam tikrus makšties, tarpvietės odos taškus“, – procedūros eigą papasakojo I. Gruzdienė.
Plazmoje yra daug trombocitų, kurie yra pagrindiniai audinių atkūrimo mechanizmų veiksniai, stimuliuoja tam tikrus augimo faktorius, yra pagrindiniai kietųjų ir minkštųjų audinių regeneraciniai veiksniai, stimuliuoja kolageno gamybą, įjungia visus atnaujinimo mechanizmus.
Prieš atliekant šias estetinės ginekologijos procedūras Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centre pacientei pirmiausia suteikiama išsami konsultacija ir pirminė apžiūra: ji ištiriama, patikrinama dėl uždegimų makštyje ir gimdos kaklelyje, apžiūrima atliekant echoskopiją , įvertinama gimda ir kiaušidės, atliekamas tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio. Estetinės ginekologijos procedūros neatliekamos, jeigu moteris yra nėščia arba jeigu jai nustatomi onkologiniai susirgimai. Išsiaiškinama, ar pacientė neturi kraujo krešėjimo problemų. Po tyrimų ir apžiūros Ingos Gruzdienės sveikatos priežiūros centro gydytojai kartu su paciente aptaria, ko jai reikėtų, kiek kartų procedūras reikėtų kartoti, priima sprendimą ir kito vizito metu moteriai atliekamos procedūros.
„Atvykus pacientei, procedūra niekada nebus atliekama be konsultacijos, būtinų tyrimų ir pasiruošimo, nes sveikata yra pirmiausia, o po to – gera savijauta. Moterys, būkite drąsesnės, žinokite, kad yra būdų jums padėti, jeigu turite problemų“, – drąsino moteris gydytoja akušerė-ginekologė I. Gruzdienė.

Naujausi komentarai