EVA: krešulius reikėtų įvardyti kaip labai retą „Vaxzevria“ vakcinos šalutinį poveikį

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį pareiškė, kad neįprastų kraujo krešulių susidarymas turėtų būti pažymėtas kaip „labai retas“ bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos „Vaxzevria“ nuo pandeminio koronaviruso šalutinis poveikis, ir pažymėjo, jog šių skiepų nauda ir toliau nusveria galimą riziką.

„EVA saugumo komitetas šiandien padarė išvadą, kad neįprasti kraujo krešuliai su trombocitų kiekio sumažėjimu turėtų būti įvardyti kaip labai retas šalutinis poveikis“, – sakoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pranešime.

EVA taip pat pabrėžė, kad nenustatyta konkrečių rizikos veiksnių neįprastiems kraujo krešuliams susidaryti naudojant „Vaxzevria“ vakciną.

„Nepavyko patvirtinti konkrečių rizikos veiksnių, tokių kaip amžius, lytis ar ligos istorija, nes retų atvejų pastebima visose amžiaus grupėse“, – spaudos konferencijoje sakė Europos vaistų agentūros vadovė Emer Cooke (Emer Kuk).

„Tikėtinas šių retų šalutinių poveikių paaiškinimas yra imuninis atsakas į vakciną“, – pridūrė ji.

Trečiadienį paskelbtame pareiškime EVA neįvedė naujų apribojimų dėl vakcinos naudojimo asmenims nuo 18 metų.

Pasak agentūros, dauguma kraujo krešumo sutrikimo atvejų pasireiškė moterims iki 60 metų amžiaus per pirmas dvi savaites po vakcinacijos. Remiantis dabar turimais duomenimis, nepavyko patvirtinti konkrečių rizikos veiksnių, nurodė agentūra.

Ekspertai peržiūrėjo kelias dešimtis atvejų, registruotų Europoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur „Vaxzevria“ vakcina buvo paskiepyta maždaug 25 mln. žmonių.

Spaudos konferencija, kurioje dalyvavo EVA vadovė ir kiti aukšto rango pareigūnai, surengta kelioms Europos šalims sustabdžius skiepijimą „Vaxzevria“ vakcina dėl galimo jo ryšio su kraujo krešumo sutrikimais.

Italijos žiniasklaida antradienį citavo vieną aukšto rango EVA pareigūną, sakiusį, kad yra „aiškus“ ryšys tarp „Vaxzevria“ skiepų ir kraujo krešulių, taip pat kad agentūra artimiausiu laiku paskelbs šią informaciją.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, laikraščiui „Il Messaggero“ sakė EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

Tačiau vėliau antradienį EVA pareiškė „dar nepriėjusi išvados“ ir pabrėžė, kad „vertinimas tebevyksta“.

Agentūra iki šiol teigė, kad „Vaxzevria“ vakcina yra saugi ir veiksminga, taip pat kad jos nauda išvengiant sunkių susirgimo atvejų ir mirčių aiškiai nusveria galimą riziką.

Praeitą savaitę po ekspertų komiteto pasitarimo EVA sakė išnagrinėjusi žinomus kraujo krešulių susidarymo atvejus nenustačiusi „jokių specifinių rizikos veiksnių“, tokių kaip amžius, lytis arba ankstesnė sveikatos būklė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ypač tankus melas

Ypač tankus melas portretas
Prieš pusvalandį straipsnyje buvo perspėjimas, kad labiausiai Astra kenkia 18-29 metų jaunimui, o prieš 2-3 savaites, kad negalima vakcinuoti vyresnių kaip 60 metų asmenų. Dabar straipsnį pataisė. Bet šaukštai jau pietų! Šią vakciną jau gavo didelė dalis žmonių. Yra mirusių, yra vos galo negavusių. O PER VELYKAS Šimašius su ypač dideliu džiaugsmu prižadėjo pusę Vilniaus šia vakcina suvakcinuoti. Vakar ir šiandien plačiai išsišiepęs džiaugėsi, kad jo planas išdegė. Dabar vos per valandą laiko, viskas apsivertė. KAS ATSAKYS UŽ ŽMONIŲ MIRTIS IR SVEIKATOS PRARADIMĄ ? Nepasigailėti tų, kurie melavo ir vertė žmones skiepytis ta prakeikta Astra iir kitomis vakcinomis, kurios ne ką geresnės!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių