Nervų sistema yra atsakinga už pagrindines žmogaus organizmo funkcijas – reguliuoja vidaus organų ir motorinę veiklą, kontroliuoja emocijas ir nuotaiką, reakcijas į įvairius dirgiklius, stresą ir atlieka daugybę kitų funkcijų. Sutrikus šiai sistemai gali būti juntami tiek lengvi, tiek sunkūs nepageidaujami simptomai, nuotaikų svyravimai ir stebimi pokyčiai organizme.
„Stresas, toks kokį jaučiame, pavyzdžiui, egzamino metu, pagerina mąstymo įgūdžius ir padeda susidoroti kritinėse situacijose, tačiau ilgalaikis stresas – kenkia organizmui. Gali pasireikšti dirglumas, agresija, kankinti nemiga, koncentracijos ir atminties sutrikimai, taip pat gali būti juntamas nuovargis ar išsekimas, apimti liūdesys ar kontrolės praradimo jausmas. Kai kurie žmonės patiria ir psichosomatinius skausmus, virškinimo sutrikimus, pykinimą, apetito praradimą ar persivalgymo bangas, raumenų, galvos, nugaros skausmus. Gali paūmėti rūgštingumas, plaukų slinkimas, atsirasti tikai, drebulys“, – tęsė „Camelios“ vaistininkė J. Voverė.
Trumpalaikį stresą įveikti yra paprasčiau – tam įprastai vartojami raminamųjų savybių turintys augaliniai preparatai (...)
Tinkamų mikroelementų vaidmuo nervų sistemai
Anot „Camelia“ vaistininkės, tam tikri maisto produktai ir juose esantys mikroelementai gali stiprinti imuninę sistemą, padėti sureguliuoti kraujospūdį, stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, mažinti streso hormonų lygį, taip prisidėdami prie nervų sistemos stiprinimo. J. Voverė pataria valgyti daugiau sudėtinių angliavandenių turinčių maisto produktų, tokių kaip viso grūdo duona, makaronai ar šilti avižiniai pusryčių dribsniai. Pastarieji ne tik gali stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje bet ir padidinti seratonino – laimės hormono, atsakingo už mūsų emocijas ir su jomis susijusį elgesį – kiekį.
„Antioksidantai, tokie kaip vitaminas C, esantis citrusiniuose vaisiuose, ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir apsaugo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, gali pagerinti neurotransmiterių sintezę bei kognityvines funkcijas. Štai vitaminas D, kurį gauname iš saulės šviesos bei riebios žuvies, atlieka nemažą vaidmenį reguliuojant nuotaikos svyravimus, padeda palaikyti smegenų sveikatą “, – pastebėjo vaistininkė J. Voverė.
Anot jos, didelę reikšmę nervų sistemos veiklai turi B grupės vitaminai: B1, B2, B6, B12. Tinkamas vitamino B1 kiekis organizme padeda apsisaugoti nuo nervų pažaidų, skatina nervų ląstelių regeneraciją; vitaminas B2 padeda mažinti uždegiminius procesus, gerinti kognityvines funkcijas, prisideda prie nervinių audinių sveikatos. Vitaminai B6 ir B12 – vieni svarbiausių mikroelementų nervų sistemai, kadangi gerina nervinių impulsų funkcijas, prisideda prie seratonino ir dopamino sintezės.
„Trumpalaikį stresą įveikti yra paprasčiau – tam įprastai vartojami raminamųjų savybių turintys augaliniai preparatai, tokie kaip valerijono, melisų, ramunėlių ekstraktai. Miego kokybę pagerinti ir sumažinti užmigimo trukmę gali padėti melatonino, magnio, valerijono šaknų maisto papildai.
Sausio mėnesį „Camelia“ vaistinėse vyksta akcija, kurios metu galima su nuolaida įsigyti maisto papildų nervų sistemai, atminčiai ir protinei veiklai. Perkant bent 2 šios kategorijos maisto papildus, visiems jiems bus taikoma net 35 proc. nuolaida. Tereikia pasinaudoti „Camelios“ mažų kainų kortele“, – priminė J. Voverė.
Vaistininkė primena, jog kylant poreikiui sustiprinti nervų sistemą, visada rekomenduojama prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Jie patars, kokius maisto papildus, kiek laiko ir kokiomis dozėmis reikėtų vartoti bei suteiks naudingų patarimų, padėsiančių greičiau pasijusti geriau.

Naujausi komentarai