J. Če­sie­nė ra­gi­na ne­nu­leis­ti ran­kų – žvy­ne­li­nė yra pa­ža­bo­ja­ma li­ga

  • Teksto dydis:

Ser­gan­tie­ji daž­nai gė­di­ja­si sa­vo kū­no, tad ven­gia lan­ky­tis ba­sei­nuo­se, pir­ty­se, spor­to klu­buo­se, kur su­si­du­ria su keis­tais ap­lin­ki­nių žvilgs­niais. Mat ne­si­no­ri kiek­vie­nam kas­kart aiš­kin­ti, kad žvy­ne­li­nė nė­ra už­kre­čia­ma.

Pa­sak J.Če­sie­nės, jei­gu li­ga bū­na ma­to­mo­se kū­no vie­to­se, ne­pa­to­gu­mų patiria­ma vi­sur: au­to­bu­se, par­duo­tu­vė­je ar ki­to­je vie­šo­je ap­lin­ko­je.

Mo­te­rys ne­ga­li mū­vė­ti pėd­kel­nių, nes pa­dų ar ran­kų oda bū­na šiurkš­ti, su­ra­gė­ju­si, su­ski­li­nė­ju­si.

Li­ga daro įtakos ir jų ap­ran­gos sti­liui: žvy­ne­li­ne ser­gan­čios dai­lio­sios ly­ties atsto­vės daž­niau mū­vi kel­nes. Ser­gan­tie­ji taip pat ven­gia tam­sių dra­bu­žių, kad ne­si­ma­ty­tų by­ran­čių pleis­ka­nų.

„Tai jaut­ri vi­suo­me­nės da­lis“, – apie ser­gan­čiuo­sius žvy­ne­li­ne at­si­lie­pė gy­dy­to­ja der­ma­to­lo­gė.

Li­ga – su­val­do­ma

J.Če­sie­nė ap­gai­les­tau­ja, kad tarp žmo­nių, ypač vy­res­nio am­žiaus, vy­rau­ja nuo­mo­nė, kad žvy­ne­li­nė – ne­pa­gy­do­ma li­ga. Tad taip ma­nan­tis ser­gan­ty­sis neieš­ko pa­gal­bos ir ne­si­krei­pia į gy­dy­to­jus.

Anks­čiau iš tie­sų to­kiems pa­cien­tams gy­dy­to­jai ne­la­bai ga­lė­da­vo kuo pa­dė­ti: ski­ria­mi te­pa­lai bū­da­vo kos­me­tiš­kai ne­ma­lo­nūs, tep­lio­da­vo dra­bu­žius, tad dirban­čiam žmo­gui bū­da­vo keb­lu pa­skir­tais vais­tais pa­si­tep­ti du kar­tus per dieną.

„Šiais lai­kais žvy­ne­li­nė gana ge­rai val­do­ma li­ga: te­pa­mi įvai­rūs te­pa­lai, tai­ko­ma bio­lo­gi­nė te­ra­pi­ja, šiuo­lai­ki­nė trum­pa­ban­gė ult­ra­vio­le­ti­nių spin­du­lių fo­to­te­ra­pi­ja.

Pas­ta­ro­ji tei­kia­ma mū­sų Die­nos sta­cio­na­re. Čia pa­cien­tai gau­na spe­cia­lią ultravio­le­ti­nių spin­du­lių do­zę, skir­tą žvy­ne­li­nei gy­dy­ti, žmo­gaus būk­lė pastebimai pa­ge­rė­ja, o va­ka­re jis jau ga­li grįž­ti na­mo“, – pa­sa­ko­jo po­sky­rio vedė­ja.

Vis drą­siau ieš­ko pa­gal­bos

Kiek­vie­nam pa­cien­tui, ser­gan­čiam žvy­ne­li­ne, ski­ria­mas in­di­vi­dua­lus ir tinkamiausias gy­dy­mo me­to­das, tad kiek­vie­nas, su­si­dū­ręs su šia li­ga, raginamas ne­nu­leis­ti ran­kų ir ieš­ko­ti pa­gal­bos.

J.Če­sie­nė paaiš­ki­no, kad ši li­ga nė­ra ūmi, tad gy­dy­to­jui der­ma­to­lo­gui pa­sky­rus gy­dy­mą, vė­liau pa­kan­ka ir ap­si­lan­ky­mo pas šei­mos gy­dy­to­ją.

Ve­dė­ja pa­si­džiau­gė, kad ser­gan­tie­ji žvy­ne­li­ne vis drą­siau pra­ve­ria gy­dy­to­jų duris ir ieš­ko pa­gal­bos, ypač iš­gir­dę sėk­mės is­to­ri­ją, kai ne tik pa­vyks­ta suvaldy­ti li­gą, bet ir iš­nyks­ta bė­ri­mas. Ieš­ko­ti pa­gal­bos kar­tais pa­ska­ti­na ir žvyne­li­nę įveikę ar­ti­mie­ji.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Danute

Danute portretas
Ne visai suprantu.Graziai parasyta.Kauno klinikose nera dieninio stacionarinio gydymo.Reikia guleti,kad gauti procedura.

Kestutis Stonys

Kestutis Stonys portretas
nuskuskit zvnus irpasveiksit, isbandyta asmeniskai.

Kestas

Kestas portretas
Ir ko tik vegetarai neprisigalvojs kad tik įrodyt kokie jie šaunūs. Net youtubėj filmuku prikuria.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių