Mano dantys nėra labai balti, o taip jų norisi. Jau buvau susiruošusi eiti pas odontologę, bet draugė atkalbėjo. Ji tikina, kad tai yra labai brangu ir kenkia dantims. Kaip yra iš tiesų?
Apie dantų balinimą pasakoja odontologė Audronė Stankevičienė:
- Pastaraisiais metais dantų balinimo procedūra tapo labai populiari. Žmonės nori būti gražūs ir švytėti balta šypsena. Šios procedūros nerekomenduočiau tiems, kurie turi jautrius, priekyje plombuotus dantis. Balinimo procedūra labiausiai tinka žmonėms, turintiems nejautrius dantis.
Yra keli dantų balinimo būdai.
Pirmasis, kurį galite atlikti patys namuose. Ant dantų nakčiai ar porai valandų dienai dedamos kapos - skaidrios plokštelės su balinamąja medžiaga. Kapas pritaiko gydytojas, bet jau mačiau, kad jų galima ir nusipirkti. Kiek priklausys procedūrų - individualu. Balinimo metu negalima vartoti dažančių maisto produktų: kavos, arbatos, raudonojo vyno, burokėlių, mėlynių ir t.t. Dar savaitę nuo jų atsisakykite ir sulaukę reikiamo rezultato.
Kitas būdas, kai jums dantis balina odontologas. Jis kas antrą trečią dieną nuvalo dantis ir kuriam laikui juos padengia balinamąja medžiaga. Rezultatui pasiekti prireiks dviejų trijų procedūrų. Apsauga kaip ir pirmuoju atveju.
Trečiasis būdas: dantys užtepami medžiaga ir dvi valandas balinami specialios lempos šviesoje. Pakanka vieno seanso.
Ketvirtasis būdas: dantys užtepami specialia medžiaga ir balinami su lazeriu. Užtenka vienos procedūros.
Tokias paslaugas, jei tik turi reikiamų medžiagų, gali atlikti bet kuris profesionalus odontologas. Čia pagrindinė problema yra kaina, nes medžiagos ir priemonės yra brangios.
Kiek sau gali leisti pacientas?
Jei balinasi namuose pats - nuo 200 iki 300 litų. Jei tai atlieka gydytojas - nuo 300 iki 400 litų. Balinimas su specialia lempa arba lazeriu jums atsieis daugiau nei 1000 litų. Brangiųjų procedūrų privalumas tas, kad jos trumpos, mažiau laiko reikia vengti dažančių maisto produktų.
Dantų baltumo „garantija“ labai priklauso nuo to, kaip laikysitės instrukcijos, prižiūrėsite dantis, kaip veikia jūsų medžiagų apykaita. Baltumas gali išsilaikyti nuo dvejų iki penkerių metų.
Naujausi komentarai