- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kosmetika gali turėti įtakos imunitetui. Natūralūs produktai ir cheminės medžiagos siekiant stiprinti imunitetą. Kokias priemones rinktis.
Kaip naudojama kosmetika įtakoja mūsų imunitetą?
Atėjus rudens sezonui, grįžtant po atostogų ir vasaros malonumų, vėstantis oras mums primena apie tai, kad turime stiprinti savo imunitetą. Nors vasarą dažnas savo organizmą papildo daugiau vaisių ir daržovių bei įvairesniu maisto racionu, vien tik to nepakanka, kad būtume sveiki ištisus metus.
Imuninė sistema padeda organizmui kovoti su virusais, bakterijomis bei kitais išoriniais veiksniais. Jei mūsų imuninė sistema neveikia tinkamai, ji negali atlikti savo funkcijų.
Imunitetui sustiprinti yra daugybė įvairių metodų – nuo subalansuotos mitybos iki reguliaraus fizinio aktyvumo. Kokį būdą rinktis ir kaip užtikrinti stiprų imunitetą kiekvieną dieną?
Imunitetas ir oda
O ar kada susimąstėte, kad kasdien naudojami įvairūs kosmetikos produktai, kurių sudėtyje yra daug neaiškių medžiagų, taip pat turi įtakos imunitetui? Taip, kosmetika taip pat daro poveikį mūsų imunitetui ir netrukus sužinosite, kodėl.
Per mūsų odą įsisavinamos medžiagos, kurios nefiltruojamos, todėl į organizmą patenka be jokių kliūčių. Taigi, norėdami apsaugoti savo imuninę sistemą, turime skirti tiek pat dėmesio tam, ką imame į burną ir ką tepame ant odos.
Natūrali kosmetika šiandien yra itin aktuali tiems, kurie siekia sveikesnio gyvenimo būdo ir nori sumažinti sintetinių medžiagų poveikį savo organizmui. Tai apima produktus, kuriuose naudojami tik natūralūs ingredientai, pavyzdžiui, eteriniai aliejai, augaliniai ekstraktai ir ekologiški komponentai. Šie produktai ne tik prisideda prie geresnės odos būklės, bet taip pat stiprina ir imunitetą.
Norėdami apsaugoti savo imuninę sistemą, turime skirti tiek pat dėmesio tam, ką imame į burną ir ką tepame ant odos.
Ekologijos svarba šiandien
Natūralumas ir ekologija šiandien vienos aktualiausių temų, o natūralios kosmetikos pardavimai šoktelėjo į aukštumas.
Viena iš pagrindinių natūralios kosmetikos savybių yra tai, kad ji nedirgina odos. Naudojant cheminiais priedais praturtintas priemones, oda gali būti dirginama, silpnėja odos apsauginė funkcija.
Natūrali kosmetika veikia priešingai – ji apsaugo ir stiprina odą, taip sukuriant natūralų barjerą nuo aplinkos poveikio. O tai ypač svarbu, nes oda itin reaguoja į įvairius kenksmingus aplinkos faktorius, tokius kaip mikrobai ir tarša.
Sudėtis
Net ir renkantis natūralią kosmetiką, reikėtų atidžiai skaityti jos sudėtį. Prekybininkai neretai naudoja žodį „natūralus“, nors produkto sudėtis ir nėra visiškai natūrali. Svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus ingredientus, kurie signalizuoja, kad produktas gali nebūti visiškai natūralus:
● Sulfatai.
● Parabenai.
● Ftalatai.
● Triklozanas.
● Sintetiniai kvapai.
● PEG junginiai.
● Silikonai.
● Sintetiniai dažikliai.
Jeigu kosmetikos sudėtyje yra šių ingredientų, verčiau tokių priemonių nesirinkti.
Natūralią kosmetikos sudėtį galima identifikuoti pagal šiuos žodžius:
● Ekologiški ekstraktai.
● Šalto spaudimo aliejai.
● Natūralūs eteriniai aliejai.
● Be parabenų, be sulfatų, be sintetinių kvapų.
● Natūralūs konservantai.
Jeigu jūsų turimos kosmetikos sudėtį sudaro minėti ingredientai, vadinasi, produktai natūralūs ir saugūs vartoti. Tačiau reikėtų išsiaiškinti, ar nesate alergiški ir įvairioms vaistažolėms ar eteriniams aliejams, o tai galima padaryti tiesiog patepant priemone mažą odos plotelį. Jei nesimato paraudimų, vadinasi, produktas tinkamas.
Imuniteto stiprinimas per odos priežiūrą
Dažnai manoma, kad imunitetas priklauso tik nuo vidaus organų veiklos, iš tikrųjų odos būklė ir jos priežiūra taip pat labai svarbi imuniteto palaikyme. Nustoti stiprinti imuniteto iš vidaus tikrai nereikėtų, bet jeigu kartu apjungiame sveiką gyvenseną, mitybą, sportą, natūralius kosmetikos produktus – organizmas džiūgauja.
Požiūris į natūralumą
Stiprus imunitetas reikalauja pastangų, tačiau ilgainiui tai tampa tiesiog įprastu gyvenimo būdu. Natūrali kosmetika – tai ne tik grožio priemonės, bet ir geros savijautos dalis.
Renkantis natūralius, ekologišku ženklu pažymėtus produktus be cheminių priedų ir tik su natūraliais ingredientais, ne tik rūpinamės savo išvaizda, bet ir kuriame stipresnį, atsparesnį organizmą. Jeigu iki šiol nesusimąstėte apie kosmetikos priemonių neigiamą poveikį odai ir sveikatai, pats metas tai padaryti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Partijų siūlomi pokyčiai sveikatos sistemoje: mažiau krūvio, daugiau pinigų ir specialistų
Tęsiantis Seimo rinkimų išankstiniam balsavimui, partijos siūlo įvairius pokyčius sveikatos sistemoje – nuo didesnių algų gydytojams ir mažesnio jiems tenkančio krūvio iki specialistų rengimo karo grėsmei ir dabartinės sveikatos prie...
-
Lietuva pagal inovatyvių vaistų prieinamumą – Europos sąrašo gale: politikai atsakė, ko žada imtis4
Lietuvoje stebima liūdna tendencija – pagal inovatyvių onkologinių vaistų prieinamumą, šalis ir toliau rikiuojasi vienoje paskutinių vietų Europos Sąjungoje. Tačiau artėjant Seimo rinkimams, kokybiškesnių sveikatos paslaugų ir d...
-
Profesorius: mažai tikėtina, kad dauguma šiuolaikinių vaikų gyvens iki 100 metų3
Gerontologas Jay'us Olshansky’s prieš kelis dešimtmečius su kolegomis prognozavo, kad vaikai vidutiniškai gyvens iki 85 metų, o tik 1–5 proc. sulauks 100-ojo gimtadienio. ...
-
Efektyvi reabilitacija be eilių: skausmo gydymas klinikoje „Sveikas stuburas“
Pavargote laukti ilgose eilėse reabilitacijai? Nekentėkite skausmo ir diskomforto ilgiau! ...
-
Savo rezidencijoje nukritusi buvusi Japonijos imperatorienė bus operuojama
89-erių buvusiai Japonijos imperatorienei Michiko (Mičiko), dabartinio valdovo Naruhito (Naruhito) motinai, teks atlikti operaciją, nes ji nukrito savo namuose ir susilaužė dešiniąją koją, pranešė imperatoriškieji rūmai. ...
-
NVSC: prasidėjus oficialiam gripo sezonui, sergamumas sumažėjo1
Nors praėjusią, 40-ąją metų savaitę prasidėjo oficialus gripo sezonas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) fiksuoja sergamumo sumažėjimą. Palyginti su ankstesne, 39-ąją metų savaite, susirgimų skaičius sumažėjo nuo 1 tūkst. 216 ...
-
Pirmą kartą kompensuojamų vaistų sąraše – medikamentai cistinei fibrozei gydyti
Nuo pirmadienio Lietuvos vaistinėse cistine fibroze sergantys pacientai galės įsigyti šiai ligai gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). ...
-
Moterys kviečiamos tikrintis: tai gali sumažinti mirtingumą3
Krūties vėžys Lietuvoje ir visame pasaulyje viena dažniausių moterų mirties priežasčių. Kasmet šalyje diagnozuojama daugiau nei pusantro tūkstančio ligos atvejų. Tačiau neretai moterys bijo eiti tikrintis, o atėjusioms per vėlai, krūties...
-
Stipriam imunitetui – trys svarbiausi pagalbininkai1
Rudenėjant ant daugelio žmonių valgomojo stalo vis rečiau atsiduria sodo gėrybės ir įvairūs lengvi, bet naudingų medžiagų kupini patiekalai, o laikas gryname ore iškeičiamas į jaukius vakarus namuose. Tai – vienos priežasčių, kod...
-
PSO patvirtinus pirmąjį „b raupų“ diagnostinį testą, SAM dar spręs dėl jo įsigijimo4
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) patvirtinus pirmąjį diagnostinį „b raupų“ (angl. mpox) testą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako dar vertinanti šią informaciją ir tik tuomet spręs dėl testo įsigijimo. ...