Primena vairuotojams iki metų galo pasitikrinti sveikatą: to nepadariusiems skirs baudas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir „Regitra“ primena vairuotojams privalomai iki šių metų galo pasitikrinti sveikatą – to nepadariusiems bus stabdoma teisė vairuoti.

„Nuo 2025-ųjų sausio pirmos dienos, tie vairuotojai, kurie neturės galiojančios sveikatos pažymos, jų vairuotojo pažymėjimai nustos galioti“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

„Asmenys, kurie savalaikiai nepasirūpins medicininės pažymos atnaujinimu, jiems reikės apsilankyti pas gydytojus, pasitikrinti sveikatą, o visu kitu pasirūpinsime mes. Asmuo papildomai kreiptis į „Regitrą“ neturės, nes skaitmeniniu būdu mes gausime informaciją apie atnaujintą pažymą ir tuo pačiu atnaujinsime vairuotojo pažymėjimo galiojimą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Pasak V. Dominausko, metams beveik įpusėjus, sveikatos nepasitikrinę yra daugiau kaip pusė visų šalies vairuotojų.

„Vairuotojų dalis, kurie šia pareiga dar nepasirūpino, yra didelė – daugiau nei 50 proc. ir šiandien siekia 237 tūkst. Labiausiai suskubti pasitikrinti sveikatą turėtų 30 ir 65 metų amžiaus asmenys, nes jų dalis yra didžiausia“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo V. Dominauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad norėdami sužinoti, ar jiems reikia privalomai pasitikrinti sveikatą, vairuotojai gali tai padaryti keliose internetinėse platformose.

„Tie, kas dar nepasitikrinę, ar ši pažyma galioja, gali tai padaryti labai paprastai – apsilankę elektroninių paslaugų portale. Tai yra pirmasis kanalas, kur galima save identifikuoti, palikti savo kontaktus ir mes pasirūpinsime, kad klientai gautų priminimus apie besibaigiančią pažymą“, – pažymėjo „Regitros“ vadovas.

„Antrasis kanalas – galimybė apsilankyti mūsų internetiniame puslapyje. Tie asmenys, kurie negali savęs identifikuoti, turėdami vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą, taip pat gali pasitikrinti jiems aktualią informaciją“, – pridūrė V. Dominauskas.

Nepasitikrinusius sveikatos baus ir pareigūnai, fiksuos automatinės sistemos

Asmenis, kurių vairuotojo pažymėjimas nustojo galioti dėl neatnaujintos sveikatos pažymos, baus ir policijos pareigūnai, pažymi Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.

„Tiems, kurie to dalyko (sveikatos patikros – ELTA) nepadarys, be abejo, bus taikoma administracinė atsakomybė ir prieš praeinant medicininę patikrinę reikės sumokėti piniginę baudą nuo 30 iki 50 eurų. Tokiam asmeniui bus surašomas protokolas ir jis vairuoti nebegalės – jis turės pasirūpinti kita transporto priemone arba jo priemonę turės nuvairuoti kitas asmuo, arba ji bus nuvežta pasamdant nuvėžėjus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Grašys.

Be to, kaip atkreipė dėmesį V. Grašys, vairuotojus su pasibaigusiu pažymėjimo galiojimu taip pat fiksuos ir automatinės sistemos šalies keliuose.

„Be abejo. Automatinės sistemos, kurios fiksuoja pažeidimą nesant privalomam civilinės atsakomybės draudimui, nesant technikinei apžiūrai arba padarius tam tikrą pažeidimą, tam asmeniui bus taikoma atsakomybė ir už negaliojantį vairuotojo pažymėjimą“, – pabrėžė V. Grašys.

„Todėl policija ragina vairuotojus, kad neužkrautų policijos darbo ir patys neturėtų didesnių problemų, pasitikrinti sveikatą iki sausio pirmos dienos“ – pridūrė pareigūnas.

ELTA primena, kad 2022-ųjų rudenį Seimas nusprendė vairuotojo pažymėjimo galiojimą susieti su medicininės pažymos galiojimo trukme. Vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojų pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

bauduvoj ir drauduvoj

bauduvoj ir drauduvoj portretas
nieko naujo

O tai

O tai portretas
mano užpenykštė pažyma, išduota dešimčiai metų, nebegalioja?!?

Anonimas

Anonimas portretas
runkeliai išsigandot verkiat trolinat komen...
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių