- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skelbia, kad trečią šių metų savaitę fiksuota daugiau koronaviruso protrūkių. Šios savaitės pradžioje jų fiksuota 818, prieš tai savaitę – 320. Daugiausia jų – ugdymo ir sveikatos įstaigose. Ligoninės vadovai neslepia, kad situacija keičiasi ne dienomis, bet valandomis, tad tenka galvoti apie naujus sprendimus.
„Kol kas pavojaus varpais mes neskambiname, tikrai. Bet, žinoma, labai akylai stebime situaciją ir neramina sergamumas tarp darbuotojų“, – „Info dienai“ sakė Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.
Klaipėdoje ligoninės vadovas pasakoja, kad kasdien suserga po pusšimtį darbuotojų.
„Tas šuolis buvo per pakankamai trumpą laiką – per porą savaičių. Iki tol sergamumas tarp medikų buvo ženkliai mažesnis“, – sakė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Dėl tokio staigaus užsikrėtimo šuolio visoje Lietuvoje ima trūksti medikų ne tik planinėms paslaugoms, netrukus jų gali nelikti reanimacijoje.
„Jeigu bent viena anestezistė arba instrumentatorė papildomai užsikrėstų koronavirusu, tai tektų vieną operacinę uždaryti“ – teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė.
Šiaulių ligoninės vadovė skaičiuoja, kad praėjusią savaitę COVID-19 diagnozuota beveik 100 ligoninės darbuotojų, o prieš savaitę tokių buvo tik trylika.
„Tiek techninio personalo, tiek medicinos darbuotojų. Teko šiek tiek pergrupuoti pajėgas: arba darbuotojai geranoriškai laikinai paėmė papildomus krūvius, arba iš kitų padalinių, kuriuose mažiau krūvio, buvo perkelti darbuotojai“, – sakė Č. Špūrienė.
Tai dabar eiti į kitą kraštutinumą – leisti užsikrėtusiems medikams dirbti su pacientais – nemanome, kad būtų pats geriausias kelias.
Įtampą sunkiai atlaiko ir mažosios ligoninės. Pakruojyje trūksta slaugytojų.
„Šiuo metu yra 12 slaugytojų, kurios turi nedarbingumą“, – teigė Pakruojo ligoninės vadovas Vygantas Sudaris. Anot jo, dauguma sergančių darbuotojų į darbą planuoja grįžti vasario pradžioje, bet ar neatsiras kitų sergančiųjų taip pat neaišku.
Ligoninių vadovai sutinka, kad situacija keičiasi ne dienomis, bet valandomis, tad tenka galvoti apie naujus sprendimus.
Vienas iš jų – sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kai besimptome forma sergantys medikai eitų į darbą. Visgi Šiaulių medikai, anot ligoninės vadovės, nėra linkę lengvai tam pritarti.
„Visi yra pervargę, visi įsitempę, visiems reikia poilsio – čia ne naujiena. Bet visi puikiai suprantame, kad mūsų tos paslaugos reikalingos“, – sakė Č. Špūrienė.
Kauno klinikos taip pat nelinkusios į darbą grąžinti sergančių medikų. Esą pasigirdo kalbų, kad ne pacientai užkrės medikus, o medikai juos.
„Tai dabar eiti į kitą kraštutinumą – leisti užsikrėtusiems medikams dirbti su pacientais – nemanome, kad būtų pats geriausias kelias“, – teigė Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius.
Panevėžyje ligoninė yra mažesnė, bet sergančiųjų – dvigubai daugiau nei Šiauliuose.
„Nedarbingumo lapelį turi 166 asmenys. Bet jie serga įvairiomis ligomis, ne tik COVID-19“, – sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
Situacija prastėja ir Vilniuje. Santaros klinikose koronavirusu užsikrėtę virš 200 darbuotojų, o antradienį atšauktos ir aštuonios mikrochirurgijos operacijos. Vadovas sako, kad laiko klausimas, ar teks stabdyti kai kurias planines paslaugas.
„Situacija gali pablogėti bet kuriuo momentu, kol kas mes esame parengty“, – teigė Santaros klinikų generalinis direktorius F. Jankevičius.
Sveikatos apsaugos ministerija taip ir nepateikė atsakymų, kokių sprendimų bus imtasi, jei prastės situacija ligoninėse.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Tyrimas: per pirmuosius metus COVID-19 vakcinos išgelbėjo 20 mln. gyvybių2
Per pirmuosius metus COVID-19 vakcinos užkirto kelią beveik 20 milijonų mirčių, rodo penktadienį paskelbtas pirmasis didelis modeliavimo tyrimas šia tema. ...
-
COVID-19 statistika: 327 nauji atvejai, mirčių nefiksuota1
Per praėjusią parą nustatyti 327 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. ...
-
Ginčai dėl donorystės modelio: kas kelia įtarimų?19
Lietuvoje jau diskutuojama, kad, paimant mirusio asmens organus, būtų vertinamas ne jo deklaruotas sutikimas, o prieštaravimas. Tai jau sukėlė nemažai diskusijų. Tam nepritaria ir Bažnyčia. ...
-
Austrija atsisako privalomos vakcinacijos nuo koronaviruso4
Austrijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė atsisakanti prieštaringai vertinamos šalies privalomos vakcinacijos nuo koronaviruso politikos, praėjus vos keliems mėnesiams, kai ji tapo įstatymu. ...
-
Europos Parlamentas pratęsė ES COVID pažymėjimo galiojimą6
Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė su ES Taryba pasiektam sutarimui iki 2023 m. vasaros pratęsti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimą. ...
-
Geras skonis, gaiva ir natūralumas – svarbiausi šeimai tinkančių vasariškų gėrimų komponentai
Vasaros metu mėgstamiausia gertuvė visada po ranka, tačiau ne paslaptis, kad nuolat gurkšnojant vandenį pasigendama įvairesnių skonių. Nors gaiviųjų gėrimų pasiūla išties plati, tačiau ne visada būna lengva rasti sveikatai palanki...
-
Unikali procedūra sugrąžino vėžiu susirgusiai Joanai įprastą gyvenimą
Prieš dvejus metus 57-erių Joaną pradėjo varginti pilvo skausmai, kurie, laikui bėgant, nesiliovė, o tik dar labiau stiprėjo. ...
-
Koronaviruso infekcija: 352 nauji susirgimai, mirė vienas žmogus
Praėjusią parą, birželio 22-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 352 žmonėms. Iš jų pakartotinai susirgo 58 asmenys, skelbia Statistikos departamentas. ...
-
Nauji omikron potipiai temdo europiečių vasaros planus4
Europoje vėl daugėja registruojamų užsikrėtimo COVID-19 atvejų – šįkart juos sukelia greitai plintantis naujas omikron atmainos potipis, grasinantis vėl sujaukti europiečių vasaros planus. ...
-
A. Dulkys apie galimus suvaržymus rudenį: karantinas yra mano nemėgstamiausias žodis66
Koronavirusas Lietuvoje aprimo, bet nesitraukia – sergamumas jau dabar šiek tiek šoktelėjo. Šiuo metu Europoje plinta ir dvi naujos užkrečiamesnės omikron atmainos. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako – dabar esame bu...