Nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka varo į neviltį: 300 tūkst. pacientų palikti už borto

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą ir jo pirmininką Antaną Matulą dėl didelei daliai pacientų pablogėjusių sąlygų gauti kompensaciją savo vartojamiems vaistams. Metų pradžioje įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, 300 tūkst. Lietuvos gyventojų jame nerado savo įprastai vartojamų vaistų. Tai medikamentai, skirti širdies ir kraujagyslių ligoms, astmai, prostatai, psichinės sveikatos ir kitiems sutrikimams gydyti.

„Praėjusiais metais pacientai džiaugsmingai sutiko įstatymo pakeitimus, kurie panaikino pigiausio vaisto pirmo paskyrimo taisyklę. Tačiau po naujo kompensuojamųjų vaistų kainyno šimtai tūkstančių pacientų neteko galimybės ne tik pasirinkti vaistą, bet jų vartoti vaistai apskritai tapo nekompensuojami. Norėdami tęsti įprastą gydymą, dabar jie privalo mokėti visą kainą“, – sako Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

Rašte Sveikatos reikalų komitetui pacientų organizacijų atstovai prašo inicijuoti Farmacijos įstatymo pakeitimus, kurie sudarytų galimybę pacientams gydytis jiems efektyviais ir įprastais vaistais, išvengiant nuolatinio ir priverstinio vaistų keitimo, kai įsigalioja nauji kompensuojamųjų vaistų kainynai.

Šimtai tūkstančių pacientų neteko galimybės ne tik pasirinkti vaistą, bet jų vartoti vaistai apskritai tapo nekompensuojami.

„Pacientams turėtų būti palikta teisė gydytis jiems įprastais vaistais, primokant kainos skirtumą. Tuo labiau kad Konstitucinio Teismo bei Vyriausiojo administracinio teismo sprendimais buvo aiškiai nurodyta, jog bet kokie ribojimai pacientams gauti kompensuojamųjų gali būti numatyti tik įstatyminiu lygmeniu“, – savo kreipimesi į Seimo komitetą teigia V. Augustinienė.

Praėjusių metų pabaigoje Konstitucinis Teismas paskelbė, kad dabartinė tvarka, kai įstatymuose nėra aiškių kriterijų, o Vyriausybė nustato kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazines kainas, prieštarauja Konstitucijai ir turi būti pakeista ne vėliau kaip iki 2023 m. sausio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerija yra pradėjusi svarstyti, kaip įgyvendinant teismo sprendimą pakeisti Farmacijos įstatymą, tačiau kol kas nėra pateikusi realių siūlymų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dingę...

Dingę... portretas
Įdomu - o kur vakardienos ir šios nakties komentarai??? Teksto užsakovo jie netenkina ?

x

x portretas
Anonimas Prieš 1 dieną Be žodžių...nekompensuoja LOKRENO,tai širdies b-blokatoriai,labai plačiai vartojami kardiologiniams ligoniams.Siūlo pakaitalą...ką tie glušiai galvoja,juk žmonės prie Verygos jau nukentejo nuo tų kaitaliojimų. lokrenas tai betaxololis, negalima pagyvenusiams..gali prazudyti..stiprus labai. atenololas irgi blogas.

Vx

Vx portretas
Nu, cirkai tai kam, mokėti mokesčius jei norimų vaistų nekompensuoja, geriau norvegams mokėsiu mokesčius
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių