Nereceptinių vaistų lietuviai vis dažniau įsigyja parduotuvėse – kokie populiariausi?

 • Teksto dydis:

Lietuvos gyventojai vis dažniau naudojasi galimybe nereceptinių vaistų įsigyti parduotuvėse. Nuo metų pradžios tokią galimybę pirkėjams suteikęs lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ per pirmuosius penkis šių metų mėnesius iš viso pardavė beveik 20 tūkst. pakuočių nereceptinių vaistų ir preparatų – daugiausiai skirtų žarnyno veiklai gerinti.

„Galimybė įsigyti populiariausių nereceptinių vaistų parduotuvėse leidžia gyventojams patogiai ir greitai pasirūpinti savo sveikata – ypač tais atvejais, kai greta nėra vaistinės. Kaip rodo vaistų pardavimai, populiariausi iš parduotuvėse parduodamų medikamentų yra aktyvintoji angis – vadinamasis „angliukas“. Klientų krepšeliuose taip pat dažnai atsiranda skrandžio rūgštingumo mažinimui ir skausmo malšinimui skirti vaistai. Galima išskirti ir peršalimui, slogai ir kosuliui gydyti skirtus vaistus ir papildus, kurių pardavimai buvo aktyviausi šaltuoju metų laiku“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Anot V. Drulienės, apie pusė nereceptinių vaistų yra nuperkami vidutinio dydžio parduotuvėse, kuriose pirkėjų srautai yra didžiausi. Apie trečdalis vaistų parduodama didžiausiose parduotuvėse, o mažesnėse – 17 proc. Daugiausia vaistų parduotuvėse nupirkta sausio ir kovo mėnesiais. Daugiau nei du trečdalius visų per penkis mėnesius parduotų nereceptinių medikamentų sudarė vaistai skirti skrandžiui ir žarnynui.

Parduotuvėse gyventojai gali įsigyti tokių nereceptinių vaistų kaip skausmą, uždegimą bei karščiavimą mažinančio „Nalgesin S“, skausmo malšinimui skirto „Ibuprom Express“ bei „Alka–Seltzer“, rūgšties susidarymą skrandyje mažinančio „Nolpaza“, burnos gleivinės ar ryklės uždegimui gydyti skirto purškalo „Liugolis“, karščiavimo mažinimui skirtų tablečių „APAP“, infekcijos profilaktikai po odos nubrozdinimų ar įdrėskimų skirto tirpalo „Briliantinis žaliasis Valentis“, maisto papildų „Smecta Go“, „Carbon“, „Herbitassin“, „Coldmoss“, purškalo gerklei „Icelander“ ir kitų preparatų.

Informaciją apie parduotuvėse parduodamus nereceptinius vaistus, preparatus ir papildus pirkėjai gali rasti šalia kasų iškabintuose plakatuose. Vaistus gyventojai gali įsigyti tik parduotuvių kasose – prekybos salėje šios prekės nėra prieinamos. Įsigyjant vaistus parduotuvių kasininkai neteikia konsultacijų ir nesiūlo kitų medikamentų, o tik parduoda pirkėjo pageidaujamus preparatus.

Pagal galiojančią tvarką, galima įsigyti ne daugiau nei vieną to paties pavadinimo medikamentų pakuotę. Visi nereceptiniai vaistai ir medikamentai parduodami ne jaunesniems nei 16 metų asmenims.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sūduvis

Sūduvis portretas
Kam meluojat daugiausiai vaistų lietuviai įsigyje Lenkijoje.

...

... portretas
Dar nėra šnicelio tablečių?.. :/
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių