Neteisėti migrantai nori sveikatos paslaugų: gydymas Lietuvai gali kainuoti apie 1,5 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Ekonominiai migrantai – tie, kurie į Europą atvyksta ieškodami geresnio gyvenimo. Sveikatos migrantai – tie, kurie atvyksta, kad juos pagydytų. Europos Sąjungos (ES) direktyvos nurodo, kad sulaikytiems migrantams, kurie yra pažeidžiami (o tai reiškia ir sveikatos problemas), nacionalinės valdžios institucijos turi rodyti išskirtinį dėmesį. Jie tai žino, informuoja LNK.

„Į Lietuvą atvykome prieš beveik du mėnesius. Atvykome kaip šeima, dėl ligos. Mano sesuo serga. Jai įstatytas širdies implantas, Irake ji gydymo negavo, todėl atvažiavome čia“ , – kalbėjo migrantas iš Irako Barzanas.

Žurnalistei paklausus, ar čia sesuo gauna gydymą, vaikinas atsakė neigiamai. „Ne, jie su ja nieko nedaro. Ji serga, yra įkalinta uždaroje stovykloje. Niekas su ja nekalba“, – situaciją detalizavo vaikinas.

Visiems į Lietuvą atvykstantiems migrantams atliekama pirminė sveikatos patikra. Nelegalams nustatoma įvairių dalykų – yra ir ŽIV atvejų bei įvairių hepatitų. Kai kurie atvyksta su onkologinėmis ligomis, diabetu.

Teko girdėti frazę „europinė medicinos pagalba bus suteikta man pagaliau“.

„Pirmasis gimdymas įvyko. Neteisėtai sieną kirtusi migrantė pagimdė sveiką mergaitę. Gimdymas pavyko. Aišku, ten reikėjo dviejų vertėjų: iš arabų kalbos į kurdų kalbą“, – teigė Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Vien gimdymas, jeigu be komplikacijų, kainuoja 1,5 tūkst. eurų.

„Atvejai, su kuriais mes susidūrėme labiau buvo tokie, mama su vaiku, kuriam yra nustatytas cerebrinis paralyžius ir kur mama tikisi ir yra pareiškusi, kad tas vaikas turėtų būti prižiūrimas mūsų valstybės. Kitaip tariant, ji turėjo lūkestį tą vaiką atsinešdama į mūsų valstybę, neteisėtai kirsdama sieną, kad tuo vaiku bus pasirūpinta“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

Kai kurie pasiprašo ir tokių paslaugų kaip dantų protezai, kai kuriuos reikia operuoti. Kauno klinikose migrantui atlikta operacija dėl ūminio osteomielito, kaulų čiulpų uždegimo.

„Yra tų reikalavimų, pagalbos ieškojimo. Teko girdėti frazę „europinė medicinos pagalba bus suteikta man pagaliau“, – kalbėjo Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius.

Į Klinikas iš kitų savivaldybių vežama ir kitais sudėtingesniais atvejais, kai mažesnės ligoninės tokių paslaugų suteikti negali. „Neretai nei viena kalba neišeina susikalbėti. Bandome naudoti pagalbines priemones – išmanius vertėjus, turiu galvoje, „Google“ programas ir panašiai. Bet tas irgi negelbėja“, – iššūkius komentavo L. Darginavičius.

Kadangi atvykėliai čia nedrausti, jų sveikatos paslaugas apmoka savivaldybės, o jų išlaidos bus padegtos iš Lietuvos biudžeto.

Kiek, kokių sveikatos paslaugų jau suteikta ir už kiek, dar nesuskaičiuota.

„Visiškai pilną informaciją turi tos gydymo įstaigos, kuriose neteisėtai kirtę sieną užsieniečiai yra gydomi. Tai realiai ten yra ta informacija. Tačiau šiomis dienomis ta informacija yra perduodama mus – Valstybinei ligonių kasai ir mes tikimės, kad per kelias artimiausias dienas turėsime galutinius skaičius“, – teigė Valstybinės ligonių kasos atstovas Rimantas Zagrebajevas.

Sveikatos apsaugos ministerija prognozuoja, kad migrantų gydymas Lietuvai gali kainuoti apie 1,5 mln. eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Mhmh

Mhmh portretas
"Mes tokios neturime ne į tą šalį atėjote... Tegul pakonsultuoja juos koks daktariūkštis telefonu pasisodines vertėją..." Perduokit šitą žinutę mūsų atsakingiems m* žniams kurie jau pasiruoše jiems s* bines bučiuoti

Anonimas

Anonimas portretas
Na tai ko nesibrauti į tą Eutopą-motiną Terezą?viskas dykai!geriau nerasi,o sava tauta skursta...

Laima

Laima portretas
Kaip baisu....kiek lietuvių yra sergančių ir negaunančių nemokamų paslaugų....už kokius nuopelnus atvykėliams paslaugos??? Ką jie dirba???? Kokius mokesčius moka??? Siaubas....
VISI KOMENTARAI 68
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių