„Pfizer/BioNTech“: vakcina apsaugo nuo COVID-19 PAR atmainos

Farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ ketvirtadienį pareiškė, kad jų sukurta vakcina nuo COVID-19 yra labai veiksminga prieš Pietų Afrikos Respublikoje atrastą viruso atmainą ir kad tai patvirtina naujausio klinikinių bandymų etapo duomenys.

Per vakcinos bandymų 3-iąjį etapą Pietų Afrikos Respublikoje pacientams, paskiepytiems antrąja vakcinos doze, susirgimo atvejų nebuvo nustatyta, sakoma įmonių pareiškime.

Keletas, kaip manoma, labiau užkrečiamų koronaviruso atmainų sukėlė visuotinį susirūpinimą dėl to, ar sukurtos vakcinos apsaugos pasaulį nuo nuolat mutuojančio viruso.

„Pietų Afrikos Respublikoje, kur vyrauja B.1.351 variantas ir kur (tyrime) dalyvavo 800 žmonių, buvo nustatyti devyni COVID-19 atvejai – visi placebo grupėje“, – pranešė vakcinos gamintojos.

Buvo nustatyta, kad visi devyni susirgę asmenys užsikrėtė B.1.351 varianto virusu, nurodė jos.

„Didelis vakcinos veiksmingumas, trunkantis iki šešių mėnesių po paskiepijimo antrąja doze ir apsaugantis nuo PAR vyraujančios atmainos, didina pasitikėjimą mūsų vakcinos veiksmingumu apskritai“, – sakė amerikiečių farmacijos milžinės „Pfizer“ vadovas Albertas Bourla (Albertas Burla).

Remiantis 46 307 bandymuose dalyvavusių asmenų stebėjimu keliose pasaulio šalyse, šios vakcinos veiksmingumas apsaugant nuo COVID-19 siekia 91,3 procento.

Iš bandymų metu patvirtintų 927 simptominių COVID-19 atvejų 850 buvo registruota placebo grupėje, o 77 – vakciną gavusių asmenų grupėje.

Vakcina 100 procentų apsaugo nuo sunkios COVID-19 formos, kaip ją apibrėžė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai, ir 95,3 proc. – nuo sunkios formos, kaip ją apibrėžia JAV Maisto ir vaistų administracija.

Sausio mėnesį „Pfizer“ ir „BioNTech“ sakė, kad „nedideli skirtumai“, nustatyti atliekant testus ir lyginant pradinį virusą su naujausiomis jo atmainomis, „vargu ar labai sumažins vakcinos veiksmingumą“.

Ketvirtadienį gamintojai nurodė, kad nauji duomenys „patvirtina ankstesnius imunogeniškumo tyrimų rezultatus, rodančius, kad (vakcina) sukelia stiprų neutralizuojančių antikūnų atsaką į B1.351 (PAR) atmainą, nors mažesnį nei į pradinio varianto patogeną, tačiau neatrodo, kad tai turėtų įtakos dideliam (vakcinos) veiksmingumui prieš šią atmainą“.

Visame pasaulyje nuo pandemijos pradžios mirčių dėl koronavirusinės infekcijos skaičiui viršijus 2,8 mln. vakcinavimas yra laikomos vieninteliu realiu būdu grįžti prie daugiau ar mažiau įprasto gyvenimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

LDM

LDM portretas
Vakcinos kūrėjai yra ne Pfizer, o Biontech lab.iš Mainco VFR. Pfizer tai gamykliniai pajėgumai ir įgalino Biontech gamiybą. Balandžio mėn. prasideda Biontech vakcinos gamyba Marburge. Patobulintas gamybos procesas, nebereikalaus -70 laips. šaldymo, užteks - dvidešimt penkių. Gal tai šansas proveržis Covid suvaldymui, padidės tiekimo kiekiai. Vakcinų užpirkimas tai visų ES narių deleguotų atstovų rezultatas. Visų ES šalių atstovai mėnesiais derėjosi, dėl kiekvieno cento draskėsi. Biontech vadovas davė Vokietijoje interviu apie derybas. JAV pirko iškart jau 2020 m.liepos mėn už 13 milijardų, ir jie pirko kaip investoriai. Gamintojai gavo finansavimą gamybos pajėgumams didinti. Visos ES narės pirko 500 milijonams gyventojų išviso tik 300 mil dozių. Nepasiteisino Sanofi vakcinos veiksmingumas. ES Sąjunga užsisakė tik lapkričio mėn. Kaina palyginimui: Moderna 18 EU, Biontech PF 12 Eu, Astra 1,58 Eu. Pirkime dalyvavo ir Lietuvos SAM atstovai, Tada valdžioje žinoma visiems, kas buvo

va tai tau

va tai tau portretas
Kam tada valdantieji prisipirko runkeliams nesaugančios vakcinos?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių