Profesorius: koronaviruso atmainų bus daugiau, turėsime visko

  • Teksto dydis:

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, istorikas Šarūnas Liekis įsitikinęs: kad sužinotume, ar naujoji omikron atmaina – pavojinga, turime palaukti ne vieną savaitę, informuoja Žinių radijas.

„Gali būti visko. Kol kas vieni reaguoja pakankamai triukšmingai, kalba apie būsimus pavojus, o kiti – pakankamai moderuotai, sako, kad ši atmaina labai švelni, simptomai nieko nereiškiantys. Akivaizdu, kad mes turėsime palaukti dvi tris savaites, kad suprastume, kas čia tokio yra“, – sakė Š. Liekis.

„Kalbant apie kitų šalių reakciją, aš akcentuočiau tai, kaip skirtingos šalys iš viso tvarkosi su pandemija. Buvo paskelbtas straipsnis apie valstybių atsparumą pandemijai. Akivaizdu, kad Lietuva nėra tarp tų valstybių, kuri yra atspari pandemijai. Krizės valdymo rezultatai yra pakankamai prasti, Europos Sąjungoje vieni prasčiausių. Reikia turėti tai omenyje, kada mes šnekame apie naujus iššūkius. Tai, kaip mes apskritai valdome krizes, ne vien pandemijos krizes, liudija apie valstybės silpnumą. Tame kontekste mums reikia turėti rezervo, būti atsargiems ir galvoti, kas įvyks, kadangi esame ne iš stipriųjų“, – kalbėjo Š. Liekis.

„Tų atmainų yra ir ko gero bus daugiau. Kaip ir su gripo atmainomis. Turėsime visko“, – tikino profesorius.

Jis mutuos, visada mutuoja. Gali mutuoti į pavojingus variantus, apeinančius jau dabar esančias priemones.

Š. Liekiui pritarė ir apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

„Vyksta ne kartą prognozuoti dalykai. Mokslininkai, kurie ne kartą nesutarė dėl detalių, sutardami sakydavo, kad vis tiek bus kažkokie nauji štamai, kad virusas prisitaikys prie vakcinų, vaistų ir pan. Jis mutuos, visada mutuoja. Gali mutuoti į pavojingus variantus, apeinančius jau dabar esančias priemones“, – tikino V. Bruveris.

„Čia nemažai lemia psichologinis kontekstas, kokiame mes gyvename. Visi įsigąsdinę, įsibaiminę, laukia tam tikra prasme, visuomenės irgi ruošiamos psichologiškai nuolatinėmis šnekomis, kad čia bus kažkokie nauji variantai. Į kiekvieną naują pasirodžiusį štamą reaguojama, skelbiamos baisiausios antraštės, kad artėja nauja apokalipsė. To psichologinio įsijautimo yra. Matyt, ne maža dalimi yra ir objektyvaus pavojingumo“, – svarstė jis.

„Visi sakydavo, kad nuo šiol reikės mums išmokti gyventi su tuo ilgam. Žiūrėsime, kiek tas mūsų gyvenimas adaptavęsis, ar reikės iš naujo totaliai uždarinėti ar gyvensime taip, kaip dabar gyvename“, – teigė V. Bruveris.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
O jeigu cia išsikvepusi nauja atmaina, kuri turi sugebejima sparciai plisti ir yra nepavojinga.Tada pasilieka tik skatinti jos plitima, kad greiciau isstumtu pavojingaja delta....Gali gautis taip kad milijonai lietuviukams supurkstu doziu taps beverciai?

išvertus

išvertus portretas
Skiepų bus daugiau, turėsite badytis ir badytis.

nusibodo sitas konservatlibeersosine pakerksnute

nusibodo  sitas konservatlibeersosine pakerksnute  portretas
eikut nax......j propesorau..
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių