Pereiti į pagrindinį turinį

Profesorius: mažai tikėtina, kad dauguma šiuolaikinių vaikų gyvens iki 100 metų

2024-10-08 13:36
DMN inf.

Gerontologas Jay'us Olshansky’s prieš kelis dešimtmečius su kolegomis prognozavo, kad vaikai vidutiniškai gyvens iki 85 metų, o tik 1–5 proc. sulauks 100-ojo gimtadienio.

Freepik.com nuotr.

Kaip leidiniui CNN pasakojo Ilinojaus universiteto epidemiologijos ir biostatistikos profesorius J. Olshansky’s, tada daugelis žmonių su šia teorija nesutiko.

Praėjus 34 metams J. Olshansky’s tikina, kad jis ir jo bendraautoriai savo hipotezę įrodė. Žurnale „Nature Aging“ buvo paskelbti apie gyvenimo trukmę surinkti duomenys iš Australijos, Prancūzijos, Honkongo, Italijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Ispanijos, Švedijos, Šveicarijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Anot tyrimo, 2019 metais šiose vietose gimusios mergaitės turi 5,1 proc. tikimybę sulaukti 100 metų, o berniukų tikimybė siekia 1,8 proc.

J. Olshansky’s pabrėžė, kad šiuos duomenis reikia teisingai interpretuoti. „Mūsų gyvenimo trukmė vis dar ilgėja, tačiau ji lėtesnė nei ankstesniais dešimtmečiais“, – teigė jis.

Senėjimas šiuo metu yra nekintamas.

J. Olshansky’s plačiau apie savo ilgaamžiškumo duomenų analizę papasakojo CNN.

Anot jo, prognozės, kad žmonės galės gyventi iki 120 ar net 150 metų, yra išgalvotos.

„Savo darbe rašėme: „Prašau, nustokite perdėti. Tai yra nepatikrintos mokslinės hipotezės.“ Tik viena moteris išgyveno iki 122 metų“, – sakė profesorius.

Ta moteris buvo Jeanne Calment, gimusi 1875 m. Prancūzijoje. Ji mirė 1997 m. sulaukusi 122 metų ir 164 dienų, nepaisant to, kad visą gyvenimą rūkė.

„Senėjimas šiuo metu yra nekintamas – tai jūsų ląstelių, audinių, organų ir organų sistemų nykimas, kurio šiuo metu neįmanoma sustabdyti“, – aiškino J. Olshansky’s.

Jis taip pat užsiminė apie gana dramatišką pastarųjų dešimtmečių gyventojų nutukimo padidėjimą.

„Medicinos mokslas sukūrė daugybę gana nuostabių, gyvenimą prailginančių technologijų, skirtų nutukimo, diabeto, širdies ligų pasekmėms gydyti“, – sakė jis.

„Bet tarkime, kad panaikinsime tas ligas, pašalinsime nutukimą ir rūkymą, tai vis tiek neturės didelės įtakos gyvenimo trukmei, nes daugelis neigiamų pasekmių, atsirandančių dėl šių būklių, jau buvo sušvelnintos vaistais arba tam tikromis chirurginėmis procedūromis“, – tikino J. Olshansky’s.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų