PSO perspėja: omikron atmainos keliama rizika – labai didelė

Naujoji koronaviruso atmaina omikron visame pasaulyje kelia „labai didelę“ riziką, pirmadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir kartu pabrėžė, kad lieka neaiškumų dėl šios atmainos užkrečiamumo ir pavojingumo.

„Jei įvyks dar viena, šįkart omikron sukelta COVID-19 banga, pasekmės gali būti sunkios“, – teigiama PSO pranešime ir priduriama, kad „kol kas negauta pranešimų apie su omikron susijusias mirtis“.

PAR COVID-19 atvejų skaičius gali išaugti tris kartus

Naujai aptikta COVID-19 omikron atmaina šią savaitę gali paskatinti koronaviruso atvejų skaičiaus augimą Pietų Afrikos Respublikoje, dėl jos infekcijos atvejų skaičius gali patrigubėti, pirmadienį perspėjo vyriausiasis šalies epidemiologas.

„Mano skaičiavimais, iki savaitės pabaigos per dieną registruosime daugiau kaip 10 tūkst. atvejų“, – sakė daktaras Salimas Abdoolas Karimas sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje spaudos konferencijoje.

PSO vadovas: omikron atmaina rodo būtinybę sudaryti pasaulinį susitarimą dėl pandemijų

PSO ragina parengti tarptautinį susitarimą, kuris padėtų užkirsti kelią ateities pandemijoms ir veiksmingai su jomis kovoti, tvyrant nerimui dėl susirūpinimą keliančios naujos koronaviruso omikron atmainos atsiradimo.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) taip pat sakė, kad daug mutacijų turinčios omikron atmainos pavojingumas ir užkrečiamumas dar ne iki galo aiškūs.

T. A. Ghebreyesusas kartu su virtine pasaulio lyderių, įskaitant kadencijas baigiančius Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir Čilės prezidentą Sebastianą Pinerą (Sebastianą Pinjerą), dalyvauja seniai planuotoje ir didžia dalimi virtualioje Pasaulio sveikatos asamblėjos specialioje sesijoje.

Šio susitikimo tikslas – parengti pasaulinį veiksmų planą, kaip užkirsti kelią ateities pandemijoms, joms pasirengti ir veiksmingai į jas reaguoti.

„Labai daug mutacijų turinčios omikron atmainos atsiradimas parodo, kokia pavojinga ir rizikinga mūsų padėtis“, – sakė PSO vadovas, ragindamas sudaryti „teisiškai privalomą“ susitarimą – tai neminima rezoliucijos projekte, raginančiame siekti bendro sutarimo dėl to, kaip toliau judėti pirmyn.

„Iš tiesų omikron mums rodo, kodėl pasauliui reikia naujo susitarimo dėl pandemijų“, – pridūrė jis.

„Mūsų dabartinė sistema demotyvuoja valstybes įspėti kitas šalis apie grėsmes, kurių neišvengiamai kils“, – kalbėjo T. A. Ghebreyesusas.

Anot jo, Pietų Afrikos Respublika ir Botsvana, kur pirmą kartą buvo aptikta naujoji atmaina, turėtų būti giriamos, o ne „baudžiamos“ už savo darbą. PSO vadovas turėjo galvoje daugelio šalių priimtą sprendimą sustabdyti skrydžius į pietines Afrikos valstybes ir iš jų.

T. A. Ghebreyesusas sakė, kad PSO mokslininkai ir kiti ekspertai visame pasaulyje uoliai dirba, siekdami išsiaiškinti omikron atmainos keliamą grėsmę.

„Kol kas nežinome, ar omikron lengviau plinta, ar sukelia sunkesnę ligos formą, ar sukelia didesnę riziką užsikrėsti, ar ji atsparesnė vakcinoms“, – kalbėjo PSO vadovas.

Dabar pasaulis jau turėtų žinoti, kad dėl koronavoruso grėsmės negali atsipalaiduoti, tačiau „omikron atsiradimas yra dar vienas priminimas, kad nors daugeliui mūsų gali atrodyti, kad su COVID-19 jau baigta, ji su mumis dar nebaigė“, sakė T. A. Ghebreyesusas.

Pasaulio sveikatos asamblėjos rezoliucijos projekte neraginama parengti konkrečią „pandeminę sutartį“ ar „teisiškai privalomą instrumentą“, kuris užtikrintų veiksmingesnį tarptautinį atsaką kilus naujai pandemijai.

Europos Sąjungos narės, taip pat kai kurios kitos valstybės norėjo, kad rezoliucija ragintų dėti pastangas parengti tokią sutartį. Tačiau Jungtinės Valstijos ir dar kelios šalys tam nepritarė, tvirtindamos, kad pirmiausia turėtų būti sutarta dėl turinio, ir tik tada dokumentui duotas pavadinimas.

Žodis „sutartis“ reikštų, kad dokumentas yra teisiškai privalomas susitarimas ir jam gali būti reikalinga ratifikacija, o šis procesas kai kuriose šalyse tikriausiai sukeltų politinių ginčų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Privaloma

Privaloma portretas
Netiesiogiai bando pasakyti, kad privalesim padaryti privaloma vakcinacija. O pavojaus nera, tik baimes skleidimas..

!

! portretas
Dar nieko nežino ,o panika didžiausia!

o

o portretas
PSO tai jav pentagonobam kurinys su krimvadovu is afrios tai nera ko stebetis ir rysiais su juhaniu======
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių