R. Lingienė apie epidemiologų darbą: krūvis – milžiniškas, atlyginimai apgailėtini

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė po susitikimo su prezidentu teigė, kad dėl mažų atlyginimų bei milžiniškų darbo krūvių iš NVSC išėjo apie 40 darbuotojų.

„Išėjo apie keturiasdešimt darbuotojų, jų pagrindinės išėjimo priežastys buvo nekonkurencingi atlyginimai, milžiniški darbo krūviai, didžiulis visuomenės spaudimas bei užgulusi didelė atsakomybė jų pečius. Jie gauna geresnių pasiūlymų, tai ir pasinaudoja šiomis galimybėmis (...) Prezidentas išgirdo apie NVSC specialistų ir epidemiologų apgailėtinus atlyginimus, milžiniškus darbo krūvius, kitas problemas, kurios atsirado ne prieš metus ar penkerius, o jos atsirado liberalizuojant rinką ir mažinant žmonių, kurie kovoja su infekcijomis skaičių“, – teigė R. Lingienė.

Pasak jos, pinigų iki šiol nėra 95 pareigybėms. „37 pareigybėms finansavimas buvo gautas. Tik noriu priminti, kad tos pareigybės nebuvo skirtos valdyti koronaviruso infekciją. Tiesiog pareigybes turime, bet pinigų – ne. Ir pinigais iki šiol „nepadengtos“ 95 pareigybės, kurios skirtos normaliai situacijai ir normaliai įstaigos veiklai“, – sakė ji.

Anot R. Lingienės, rinkimų laikotarpį jaučia ir darbuotojai.

„Kuo šis laikotarpis yra išskirtinis ir sudėtingas? Pirma, blogėja epidemiologinė situacija. Antra, yra jautrus rinkimų laikotarpis bei didėja politinė įtampa. Visuomenė tapo labai poliarizuota ir daugėja sveiku protu nepaaiškinamų sąmokslo teorijų. Sudėtinga yra visiems, sudėtinga yra medikams, sudėtinga yra visuomenei. NVSC tikslas yra žmonių saugumas ir mes stengiamės lėtinti viruso plitimą. Kad sulauktume vakcinos, mums būtina apsaugoti jautrias visuomenės grupes, medikus, socialinėse įstaigose dirbančius darbuotojus“, – teigė jis.

R. Lingienės pateiktais duomenimis, NVSC dirba apie 600 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Miškinis

Miškinis portretas
Tiesiogiai ligonių tas NVSC negydo,tik užsiima statistika,tyrimais ,prognozėm,informacija.Viskas iš kabinetų ir prie kompiuterių.Virusas jų nebijo ir nepabėgs.

Manau tiems turėtu būti gėda.

Manau tiems turėtu būti gėda. portretas
O pinigų buvo atėjus į valdžia pakelti žymiai algas teisinės sistemos darbuotojams.Mat jie jiems reikalingi,o kiti tegu skursta.Ir dar yra už juos balsuojančiu.

Nieko neveikti

Nieko neveikti portretas
Irgi nėra paprasta :))
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių