Rado receptinių vaistų užsakymo internetu spragą: naudosis tik jaunesni?

 • Teksto dydis:

Neišeinant iš namų nusipirkti vaistų galima jau senokai, tačiau receptiniai vaistai parduodami tik vaistinėse. Netrukus tvarka keisis ir durų varstyti nebereikės, užteks kelių mygtukų paspaudimų, praneša LNK.

„Darbai šiuo metu vyksta tiek vaistinėse, tiek Registrų centre“, – sako Vaistinių asociacijos vadovė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

„Kalbant apie vyresnio amžiaus pacientų grupę, jie nelabai ir naudoja. Jiems labai svarbu tris kartus pakartoti nuo ko vaistai, kaip juos vartoti. Internetu jiems, matyt, nelabai suveiktų“, – mano „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Zita Janušauskienė.

Perkant receptinius vaistus internetu konsultacijos neišnyks. Vaistininkas susisieks su pacientu, suteiks reikiamos informacijos ir tik po konsultacijos vaistai bus pristatyti į namus.

„Manau, tai reikalinga. Nors vaistų prieinamumas ir vaistinių, vaistininkų skaičius Lietuvoje gana didelis“, – teigia Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Apie tokią idėją kalbama jau ne vienus metus, tačiau įgyvendinti nelengva dėl techninių niuansų e.sveikatos sistemoje ir paciento tapatybės nustatymo.

„Procesas tikrai gana ilgas ir sudėtinas. Svarbiausia, kad abi sistemos sklandžiai veiktų. Labai intensyviai dirbame su Registrų centru, sprendžiame kylančius klausimus“, – sako „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Žmogus, kuris norės įsigyti receptinių vaistų nuotoliniu būdu, turės prisijungti prie e.sveikatos ir, į savo krepšelį susidėjęs atitinkamų vaistų, bus nusiunčiamas į konkrečia vaistinę. Kyla daug klausimų, susijusių ir su identifikavimu, e.sveikatos duomenimis, dėl vaistų kainų, kompensuojamųjų vaistų kainyno“, – komentuoja Vaistinių asociacijos vadovė K.Nemaniūtė-Gagė.

„Mes matome žingsnį į priekį ir technologinę pažangą. Džiugu, kad valstybė investuoja į tokius projektus ir yra pajėgi tai padaryti“, – džiaugiasi sveikatos apsaugos ministro patarėja Alina Sakalauskienė.

Procesas tikrai gana ilgas ir sudėtinas. Svarbiausia, kad abi sistemos sklandžiai veiktų.

Technologinis žingsnis į priekį, tačiau kai kurie gyventojai tokio poreikio nemato.

„Yra tikrai kategorija žmonių, kurie labai laukia šio sprendimo, ypač tie, kurie turi judėjimo negalią, serga ir neturi artimųjų, kaimynų, kurie galėtų nuvykti į vaistinę ir atvežti būtinų vaistų“, – pažymi K.Nemaniūtė-Gagė.

Registrų centras praneša, kad nuotolinių vaistinių programavimo darbų sutartis pasirašyta už 200 tūkst. eurų.

„Nuotolinių vaistinių projekte Registrų centras iš savo pusės jau yra atlikęs visus reikalingus technologinius darbus. Šiuo metu vaistinės atlieka sukurto funkcionalumo testavimo darbus savo IT sistemose“, – Registrų centro komentaras.

Ar sistema naudosis tik nauji ir vidutinio amžiaus gyventojai, kurie ir taip apsiperka internetu, o vyresnio amžiaus gyventojai vaistus pirks, kaip pirkę?

„Didžiulis įpročio pasikeitimas. Neprognozuojame, kad įvyks labai greitai kliento elgsenos pokytis“, – apie būsimus pokyčius kalba R.Lipnevičiūtė.

„Reikia ne vieną kartą patvirtinti sako tapatybę, nes jungiasi per Valdžios vartus prie e.sveikatos. Vadinasi, reikės eiti į tą aplinką. Todėl daugiau orientuota jaunesniems“, – mano „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.

„Manau, kad ir vyresnio amžiaus žmonės prisijungia į savo e.sveikatą. Ten iškart bus matomas recepto langelis įsigyti vaistų nuotoliniu būdu“, – sako A.Sakalauskienė.

Tikimasi, kad keletą metų gvildenta idėja įgyvendinta bus jau šią vasarą. Tokia galimybė veikia dar aštuoniose šalyse, tarp jų Švedijoje ir Estijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Irena Poškevičienėo

Irena Poškevičienėo portretas
Būtų puiku, kad tai veiktų.

Ela

Ela portretas
Ar jūs nemanot , kad senesni žmonės, senjorai - ne visi turi ir naudojasi internetu.????? Tai jaunesniems ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių