Ruošiasi galimai antrajai COVID-19 bangai: rezerve – dar 90 tūkst. respiratorių

  • Teksto dydis:

Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso bangai, valstybės medicinos atsargų rezervą papildė dar 90 tūkst. respiratorių, kuriuos Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos šalims nupirko Europos Komisija, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, kovai su koronavirusu EK atliko centralizuotą pirkimą ir ES šalims iš viso nupirko 4 mln. respiratorių KN95. Lietuvai jų buvo skirta 90 tūkst. vienetų. Į valstybės rezervo sandėlius respiratoriai buvo pristatyti pirmadienį.

Anot SAM, šiuo metu taip pat vyksta ir kitos viešųjų pirkimų procedūros, kuriomis siekiama įsigyti asmens apsaugos priemonių, kitų būtinų priemonių medikų darbui su pacientais.

Artimiausiais mėnesiais į valstybės rezervą bus pristatyta 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, jiems įsigyti buvo skirta 2,3 mln.

„Artimiausiais mėnesiais į valstybės rezervą bus pristatyta 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, jiems įsigyti buvo skirta 2,3 mln. eurų. Kilus poreikiui, aparatai bus paskirstyti gydymo įstaigoms“, – rašoma pranešime.

Ministerija primena, kad rugpjūčio 31-ąją buvo įvykdyta su Lietuvos gamintoju „Intersurgical“ sudaryta sutartis dėl milijono respiratorių. Paskutinė jų siunta taip pat pirmadienį pasiekė valstybės rezervo sandėlius.

Planuojama, kad per artimiausius mėnesius šis rezervas bus papildytas dar 888 tūkst. respiratorių FFP2, kuriuos pristatys farmacijos produktų tiekėjas „Essmedi“. 1,5 mln. eurų vertės sutartį su šia bendrove rugpjūčio 19 dieną pasirašė Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC).NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių