Privalomos medicininės kaukės: jų nedėvintys gali būti išlaipinti iš viešojo transporto

 • Teksto dydis:

Lietuvoje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai, kuriai perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio viruso kiekio, nuspręsta griežtinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo tvarką viešose vietose ir atsisakyti medžiaginių bei savadarbių veido apsaugos priemonių. Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), nuo pirmadienio prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, bus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Šias apsaugos priemones bus privaloma dėvėti viešose uždarose vietose, viešajame transporte, uždarose erdvėse esančiose darbo vietose.

Kaip skelbia portalas delfi.lt, šių apsaugos priemonių nedėvintys asmenys kai kur negalės patekti į prekybos vietas arba galės būti išlaipinami iš viešojo transporto, jeigu nesutiks pasikeisti veido kaukės į tinkamą.

Anot ministerijos, medicininių kaukių arba respiratorių (toliau – kaukės) dėvėjimas priskiriamas prie labai svarbių ir efektyvių COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Pagal Europos standartus pagamintos veido apsaugos priemonės geriausiai mažina užsikrėtimo koronavirusu riziką ir geriausiai sulaiko žmogaus į aplinką iškvepiamus lašelius.

Kad užtikrintų efektyvią apsaugą, kaukė turi būti dėvima tinkamai: ji turi dengti nosį,  burną ir smakrą ir turi būti periodiškai keičiama. Vienkartines kaukes galima dėvėti tik vieną kartą, jas keisti būtina kas 3–4 val. arba kai sudrėksta.

Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Kaukių leidžiama nedėvėti asmenims, kai jie sportuoja ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, kitais sprendimuose numatytais atvejais.

Primenama, kad kitos nemedicininės COVID-19 ligos prevencinės priemonės taip pat yra labai svarbios. Gyventojams rekomenduojama dažniau plauti arba dezinfekuoti rankas, viešose vietose laikytis bent dviejų metrų atstumo nuo aplinkinių, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, dažniau vėdinti patalpas ir kt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Plaunasi labai gerai tos kaukes,Po plovimo galimą sustandinti su standikliu,kitaip ,aiškiau su krakmolu ,kad visi suprastų, ir kaip nauja.O kaukes kur daug žmonių užsidėti jas manau nesunku ,nes save apsaugosite.Lauke ju tikrai nereikia.

Aldona

Aldona portretas
Farmacininkam lobti ?!.Turiu vieną ir užtenka.Tikrai neleisiu nė cento už elergiją sukeliantį brudą !

Kaip

Kaip portretas
užkniso tas melas! Ir kur jūs perkate būtent medicinines kaukes? Juk visur parduodamas kenksmingas brudas.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių