SAM sieks centralizuotai stebėti utilizuojamos vakcinos kiekius, gyvų eilių dar neplanuoja

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ruošia sistemą, kuri leistų centralizuotai stebėti, kiek vakcinos dozių šalyje utilizuojama, tačiau leisti gyvų eilių skiepytis nepanaudotais likučiais kol kas neplanuoja.

„Apie gyvų eilių paleidimą dar yra šiek tiek per anksti kalbėti, nes mes turime tik atlaisvintą tvarką, palengvinimus, leidimą judėti per prioritetus žemyn tiek, kiek reikia, kad surinktų pilną sąrašą žmonių tai savaitei ir sunaudotų visas vakcinas“, – BNS sakė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pasak jos, esama tvarka leidžia procesą organizuoti taip, kad likučių nesusidarytų. Vis dėlto ji pripažįsta, kad jų pasitaiko, bet tai nėra „masinė ir didžiulė problema“.

SAM šiuo metu siekia centralizuoti utilizuotų vakcinos dozių stebėjimo sistemą.

„Kiekvieną utilizuotą vakcinos dozę skiepijimo įstaiga turi registruoti savo žurnaluose, tai didžiąja dalimi yra popieriniai dokumentai. Dabar esame užsukę procesą, kad įstaigos šiuos duomenis mums suvestų į vieną sistemą ir mes – ministerija – matytume centralizuotai, kiek tokių likučių yra, kad galėtume matyti tendencijas, koncentraciją tam tikrame skiepijimo centre, kad galėtume analizuoti situaciją, patį procesą, padėti savivaldybėms analizuojant ir sprendžiant, kad neliktų tų likučių“, – sakė ministerijos kanclerė.

Ji teigia, kad nemažai vakcinavimo centrų taiko praktiką vakcinomis, kurias reikia sunaudoti per kelias valandas, skiepyti iki pietų.

„Jeigu matysime, kad turime problemą, kuri tampa visuotine ir gerokai daugėja vakcinos likučių, tai tada, be abejo, reikės ieškoti sprendimų. Jeigu per proceso organizavimo priemones negalėtume sutvarkyti tokio dalyko, tada taip, būtų sprendimas gyvos eilės dienos pabaigoje, tam tikromis valandomis“, – sakė J. Grebenkovienė.

Vis dėlto ji akcentuoja, jog tokios iniciatyvos kaip gyva eilė dar labiau sulėtintų prioritetinių grupių, tokių kaip vyriausi šalies gyventojai, skiepijimą.

„Kiekvienas gyvos eilės paleidimas, tokia iniciatyva, dar labiau mus nutolintų nuo prioritetinių grupių, nes atiduosime vakcinas kitoms prioritetinėms grupėms, kurios ateis, pareikš norą, turbūt tai bus jaunesni, mobilesni, greitesni žmonės“, – pastebėjo ji.

Sostinės meras Remigijus Šimašius yra kreipęsis į SAM su prašymu leisti laisviau naudoti vakcinų nuo COVID-19 likučius, kad nereikėtų dozių išmesti. Pasak savivaldybės, tai gali tapti aktualu didinant vakcinavimo apimtis.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad tvarką būtų svarstoma keisti, jeigu utilizuojamos vakcinos taptų didesnio masto problema.

Didmiesčiai per visą skiepijimo laiką yra utilizavę po kelias dešimtis vakcinos dozių, kitose savivaldybėse tai yra pavieniai atvejai.

Naujausiais Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, Lietuva yra gavusi per 642,3 tūkst. vakcinos dozių, sunaudojusi beveik 495,4 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių