Šių metų pradžioje išplėstas nemokamų vakcinacijų sąrašas

  • Teksto dydis:

Šių metų pradžioje išplėstas nemokamų vakcinacijų sąrašas. Nuo šiol nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) bus skiepijami ir berniukai, nėščiosios – vakcina su kokliušo komponentu. Be to, daugiau asmenų grupių gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos.

Apie nemokamo vakcinavimo tvarkos pokyčius pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukusi naujovė – nuo ŽPV skiepijami visi 11 metų sulaukę vaikai. Iki šiol mergaitės buvo skiepijamos dvivalente ŽPV vakcina, o nuo vasario 1 d. įtraukta devynvalentė ŽPV vakcina ir pradedama skiepyti berniukus (bus skiepijami 11 metų vaikai). Atsižvelgiant į tai, kad berniukus pradedama skiepyti 2023 m. vasario 1 d., skiepijami tie berniukai, kuriems įsakymo įsigaliojimo dieną yra suėję 11 metų, bet dar nėra 12 metų, t. y. gimę 2011 m. vasario 2 d. ir vėliau. Skiepijimo schemą sudaro dvi ŽPV vakcinos dozės, tarp pirmos ir antros ŽPV vakcinos dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėnesių laikotarpis.

Toms mergaitėms, kurios skiepyti pradėtos dvivalente ŽPV vakcina, rekomenduojama baigti skiepijimo schemą ta pačia (dvivalente) vakcina. Neskiepytos mergaitės pradedamos skiepyti devynvalente ŽPV vakcina.

Kitas pakeitimas – nuo šiol nėščios moterys vakcina su kokliušo komponentu galės pasiskiepyti nemokamai. Skiepijama pagal Lietuvos akušerių ginekologų draugijos rekomendacijas. Dėl vakcinacijos ir su ja susijusių klausimų nėštumo ir žindymo laikotarpiais rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju ar nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Be to, pakeitus tvarką nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos gali daugiau asmenų. Be apribojimų pasiskiepyti gali visi rizikos grupei priklausantys asmenys, kurie serga bronchine astma ar cukriniu diabetu.

Nemokamai nuo pneumokokinės infekcijos skiepijami tiek vaikai, tiek suaugusieji, patenkantys į rizikos grupių sąrašus.NAUJAUSI KOMENTARAI

bl

bl portretas
kada tikrų vaistu ir gydytoju kiekius išpėsit? Vien komercija iš valstybės kišeniaus susirūpine

Marija

Marija portretas
Kai moteris laikina negalima skiepyti jos,jokiom vakcinom,bet medikams i tai nusispjauti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių