Slaugytoja apie kelias paras trukusią izoliaciją skyriuje: nesigailėjome nė minutės

  • Teksto dydis:

Suteikia galimybę susipažinti su medikų darbu

Projekto „Priešakinėse linijose“ dalyviai suteikia galimybę pasižvalgyti po Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojų veiklos užkulisius. Pirmajame vaizdo įraše yra užfiksuotas darbas Skubios pagalbos skyriuje.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė aptarnauja apie 900 tūkst. Vakarų Lietuvos. Ligoninėje ūminio insulto diagnostikos ir gydymo bei ūminio infarkto centruose net ir karantino metu visą parą yra užtikrinama skubi specializuota gydytojo neurologo, kardiologo, širdies ir kraujagyslių radiologo pagalba. Dėl skubios pagalbos būtinybės, laukti COVID-19 testo rezultatų gydytojai neturi prabangos, todėl visas medicinos personalas dirba taip, kaip ir tie, kurie dirba su infekuotais – apsiginklavę pilna amunicija. Nuo kovo 16 d. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose gydyta 1300 pacientų.

 

 

Antrajame vaizdo įraše galima susipažinti su darbu Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriuje. Į Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyrių visi pacientai atvyksta skubos tvarka, tiek karantino metu, tiek prieš jį jame yra teikiama skubi pagalba 24/7. Iki karantino, net trys ketvirtadaliai šio skyriaus procedūrų buvo planinės procedūros, o vienas ketvirtadalis – skubi pagalba. Karantino metu čia pasikeitė tiek darbo principai, tiek ir pats organizavimas. Karantino metu, kurį laiką buvo teikiama tik skubi pagalba. 

Skyriuje yra sukurtos trys komandos, į kurias įeina – gydytojas, slaugytojas ir pagalbinis personalas. Visos komandos dirba po parą ir sugriežtintu režimu. Ką tai reiškia? Jos  niekada nesusitinka. Kodėl? Tam, kad jei kuri komanda susirgtų, skyriuje liktų dar dvi komandos, galinčios teikti skubią pagalbą.

Be operacinės saugos, skafandrų, šiame skyriuje dirbantys medicinos darbuotojai operacinėje eina apsišarvavę dvigubomis apsaugomis.

Radiologijos skyriaus operacinėje reikia saugotis nuo jonizuojančios spinduliuotės 8 kilogramus sveriančia liemene. Todėl šioje operacinėje reikia būti pasiruošus ne tik emociškai, bet ir fiziškai.

Kaip teigia kalbinti šio skyriaus darbuotojai, prasidėjus pandemijai, jie kiekvieną rytą pradeda nuo treniruotės, kurioje mokosi, kaip tinkamai apsisaugoti nuo galimo susidūrimo su COVID-19.

 

 


Projektas „Priešakinėse linijose“ siekia suburti visų sričių Lietuvos medicinos darbuotojus ir kartu kurti karantino metraštį globalios pandemijos COVID-19 metu.  Visi medicinos darbuotojai yra kviečiami pasidalinti savo pačių įamžintomis akimirkomis – vaizdo medžiaga, nuotraukomis, asmeninėmis istorijomis, atskleisti savo emocijas, darbo užkulisius, kasdienius džiaugsmus, kurti stiprų vienybės pojūtį bei palikti autentišką turinį ateities kartoms. Informacijos laukiama el.p. akimirkos@ugdantikomunikacija.lt.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip suprantu

kaip suprantu portretas
gydytojai,kurie davė Hipokrato priesaiką izoliuotis nenorėjo nei vienas.Geriau pavadovauti telefonu,nematant paciento.Žinant koks požiūris medicinos sistemoje i slaugytojas-manau, kad niekas ju nuomonės neklausė.

Jo,

Jo, portretas
tie kurie iš tiesų nuoširdžiai dirba tai didvyriai.O tie kurie ligą dar paplatina čia pat palatoje gulintiems tai tokie jie ir medikai

o kodel neparasoma

o kodel neparasoma portretas
apie tuos medikus kuriuos slege baime ,tai gal visi patenkinti buvo cia jau iseina ka noriu ta ir pamatau nes tik bailys gali viska matyti graziomis akimis.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių