Tikros istorijos: gausiai slenka plaukai, ar aš nupliksiu?

  • Teksto dydis:

Dažnas žmogus tam tikru gyvenimo etapu susiduria su plaukų slinkimo, retėjimo problemomis – plaukų slinkimas gali būti sezoninis ir suaktyvėti rudenį bei pavasarį. Taip pat plaukai reaguoja į bendrą žmogaus organizmo būklę, tad plaukų slinkimą gali nulemti patys įvairiausi fizinės ar emocinės sveikatos pakitimai.

Trys pacientai dalijasi individualiomis istorijomis, kurias komentuoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė – trichologė Aušrinė Ramanauskaitė.

Artūras, 36 m. : „Plaukai slinkti pradėjo šeimoje atsiradus vaikeliui“

„Natūralu, kad šeimoje atsiradus pirmagimiui pasikeitė gyvenimo ritmas ir poilsiui galime skirti mažiau laiko. Tačiau nustebau, kad praėjus vos mėnesiui po šeimos pagausėjimo ėmė smarkiai slinkti plaukai, daugiausiai jų iškrito pakaušio srityje. Žinau, kad įvairaus amžiaus vyrai susiduria su šia problema, tačiau mano giminės vyrai pirmiau pražildavo, nei imdavo plikti, tad ar galiu tikėtis, kad organizmui pripratus prie pasikeitusio gyvenimo ritmo bent dalis plaukų ataugs?“

Reakcinis plaukų slinkimas gali pasireikšti dėl trumpalaikio ir ilgalaikio streso, didelio šoko, taip pat ir dėl fizinio ir psichologinio išsekimo ar pasikeitus hormoninei būklei, tad tikėtina, jog trumpalaikis stresas gimus vaikeliui gali būti plaukų netekimo priežastis. Neretai pasitaiko atvejų, kai galvos galvos plikimą lydi ir labai nemalonūs sutrikimai, kuomet oda ir plaukų folikulai surandėja, todėl išplikę plotai nebegali ataugti.

„Intensyviam plaukų slinkimui užsitęsus ilgiau nei 2-3 mėnesius, rekomenduoju nieko nelaukti ir kreiptis į gydytoją dermatologą ar trichologą, kuris, įvertinęs individualią plaukų ir odos būklę, skirs reikiamus kraujo tyrimus, atliks mikroskopinį tyrimą, o jei prireiks – ir odos biopsiją. Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, gydymas gali būti pradedamas nuo vietinio poveikio priemonių, tokių kaip specialūs šampūnai ar tepami vaistai. Taip pat neretai siūloma išbandyti sisteminį gydymą geriamais vaistais, vitaminais ir papildais, ar inovatyviomis mezoterapijos, PRP mikroinjekcijų į problemines sritis procedūromis, taip pat gali būti taikomas lazerinis gydymas“, – apie galimybes pasakoja specialistė.

Aurelija, 27 m. : „Siekiau numesti svorio, tačiau praradau plaukus“

„Prieš pusę metų, siekdama padailinti kūno formas, nusprendžiau kardinaliai pakeisti savo mitybą ir ėmiau intensyviau sportuoti. Griežtą mitybos planą sudariau konsultuodamasi su mitybos specialistu, tikėdama, kad taip išvengsiu žalos organizmui. Netrukau pastebėti, kad kartu su besikeičiančiomis kūno formomis keičiasi ir mano plaukai – pastaruosius tris mėnesius jie gausiai slenka. Pastebėjusi mažėjančią plaukų apimtį nusprendžiau plaukus patrumpinti, įsigijau specialias kosmetikos priemones, tačiau pagerėjimo nepajutau. Gal verta nutraukti dietą ir imti vartoti kokius papildus?“

Specialistė teigia, jog mitybos pokyčiai ar griežta dieta gali būti plaukų slinkimo priežastis, taip pat kaip ir hormoniniai pokyčiai. „Vidutiniškai per dieną žmogus praranda 40-150 plaukų, tačiau įvairios priežastys gali lemti šio skaičiaus padidėjimą. Praktikoje dažnai susiduriu su atvejais, kuomet pacientai, užuot išsiaiškinę tikrąsias plaukų netekimo priežastis, ieško „stebuklingos“ kosmetikos priemonės, galinčios sustabdyti plaukų slinkimą ar išspręsti kitas galvos odos problemas. Apmaudu, tačiau delsimas ir savigyda dažnai tik pablogina situaciją“, – pasakoja A. Ramanauskaitė.

Kartais pakanka normalizuoti mitybą ar vartoti vitaminus, o kitais atvejais prireikia vartoti vaistus arba pasitelkti mezoterapijos ar PRP mikroinjekcinės terapijos procedūras.

Marius, 23 m. : „Pliko senelis, tėvas, plinku ir aš“

„Plaukai pradėjo retėti vos sulaukus dvidešimties – kai dar daugelis bendraamžių galėjo nerūpestingai džiaugtis vešliomis ir madingomis šukuosenomis, aš jau svarsčiau, kokią šukuoseną galiu pritaikyti, kad pridengčiau smilkiniuose intensyviai retėjančius plaukus. Plaukų retėjimo pradžia sutapo su įtemptomis teisės studijomis universitete, dažnesniais studentiškais vakarėliais ir bemiegėmis naktimis, tačiau aš nesijaučiau galintis kažką pakeisti – juk anksti plikti pradėjo mano tėvas, senelis, tad jau beveik susitaikiau su genų nulemtu plaukų praradimu. Visgi, ar įmanoma bent kuriam laikui sustabdyti genetinį polinkį plikti?“

Didžiajai daliai vyrų pasireiškia androgeninis (genetinis hormoninis) plikimas – tokiu atveju specialios kosmetikos priemonės ar maisto papildai retai būna veiksmingi. Tačiau siekiant sulėtinti ar sustabdyti plaukų netekimo procesą, taikome ypatingai saugią PRP mikroinjekcinę terapiją, pasižyminčią ilgalaikiu efektu, nes laikui bėgant procedūros poveikis audiniams tik didėja. Atsižvelgiant į individualią paciento būklę ir išsamių kraujo tyrimų rezultatus, suplanuojama kompleksinio gydymo eiga – parenkami lokaliai veikiantys vaistiniai preparatai, geriami vaistai, namuose taikomas lazerinis gydymas ar visi šie gydymo elementai taikomi kartu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Torentas

Torentas portretas
plaukai slinka nuo nepastovaus sekso. Mažiau nuotykių su mergelėmis, ir čiupryna bus o´kei.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių