Vaistininkai: medicininės kaukės perkamos šimtais

  • Teksto dydis:

Remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiuo metu didžiausias sergamumo gripu rodiklis užfiksuotas Marijampolėje. Sparčiai didėjant susirgimams peršalimo ligomis, vaistininkai taip pat pastebi, kad vis dažniau įmonėse šalia kitų pirmosios pagalbos priemonių perkamos ir medicininės kaukės.

Tačiau, pasak farmacijos specialistų, vien tik įsigiję šį apsaugos būdą, netapsite saugūs – kaukės veiksmingumą užtikrinsite tik taisyklingai ją naudodami.

Farmacininkės Reginos Molotkovos teigimu, tinkamas kaukės dėvėjimas apsaugo ne tik jus, bet ir aplinkinius. „Netinkamai dėvima kaukė neatlieka savo funkcijos ir nesumažina tikimybės užsikrėsti ar perduoti infekciją. Kai sergantysis dėvi medicininę kaukę, jis apsaugo kitus ir nepaskleidžia infekcijos jį supantiems žmonėms. Sveikas žmogus taip pat gali ją dėvėti. Tokiu būdu jis apsisaugo nuo galimų infekcijų pats“, – sako vaistininkė.

Sveikas žmogus taip pat gali ją dėvėti. Tokiu būdu jis apsisaugo nuo galimų infekcijų pats.

Farmacijos specialistė tikina, kad vaistininkai stengiasi informuoti kiekvieną klientą, kaip naudoti vienkartinę kaukę, kad ji būtų efektyvi. „Kiekvienam žmogui paaiškiname, kaip tinkamai ją paruošti ir užsidėti. Prireikus, parodome tai vizualiai, kad klientui būtų dar aiškiau“, – teigia R. Molotkova.

Vaistininkė pabrėžia, kad kaukė kiekvienam turi būti pritaikyta individualiai pagal dydį ir formą, nes per didelė ar per maža kaukė tampa mažiau veiksminga. Keisti kaukę rekomenduojama kas kartą grįžus iš tų vietų, kur buvo tikimybė užsikrėsti, arba kas keletą valandų.

Pardavimų rodikliai rodo, kad rudenį medicininių kaukių įsigyta tiek, kiek per visą likusį metų laikotarpį. Jei anksčiau klientai vaistinėje apsaugines kaukes pirkdavo vienetais, dabar perkama visa 50 vienetų pakuotė. Pasak vaistininkės, žmonės, kurie ir anksčiau dėvėjo kaukę, tiesiog pasitikslina apie konkretų modelį ir iš karto pasako, kad jau žino kaip teisingai uždėti ir kas kiek laiko pakeisti kaukę nauja.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai pateikia ir vaizdinę medžiagą, kaip taisyklingai naudotis medicininėmis kaukėmis:

Priklausomai nuo kaukės modelio, ji turi būti patogiai ir tvirtai užfiksuojama, kad nenusmuktų nuo veido. Jeigu kaukė yra su raišteliais, ji turi būti rišama ties galvos viduriu ir kaklu arba tvirtinama už ausų kilpelėmis.

Užsidėjus kaukę ant veido, kraštus prispausti ties nosimi ir skruostais, kad ji priglustų tvirtai, neliktų plyšių.

Medicininė kaukė turi būti uždėta ant veido taip, kad apimtų nosies, burnos ir smakro sritis.

Įkvepiant ir iškvepiant, įsitikinti, kad oras nepraeina per kaukės plyšius.

„Eurovaistinės“ atstovė primena, kad peršalimo ligų ir gripo laikotarpiu taip pat derėtų nepamiršti ir kitų efektyvių profilaktikos priemonių. „Dažnai ir tinkamai plaukite bei dezinfekuokite rankas. Peršalimo laikotarpiu stiprinkite imunitetą vitaminais. Jei yra galimybė, nesilankykite masinio susibūrimo vietose. Rekomenduočiau vengti ir kontakto su sergančiais žmonėmis“, – pataria vaistininkė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm

Hm portretas
Manau kad tos kaukės tai dar vienas farmacininkų triukas, juk šitos marlinės kaukės gali sulaikyti tik stambesnias dulkes,kam ištikrųjų jos ir skirtos. Būtų su anglies filtrais tada taip, bet jie brangesni. Sergančiam žmogui ir taip sunku kvėpuoti,o čia dar kaukė trukdo. Tad retam iš jų aplinkinių sveikata ir berūpi, nebent namiškius bijo užkrėsti.

Anonimas

Anonimas portretas
nejaugi musu zmonems daejo kad virusu metu reikia kaukes nesiot.gi buvo visi kvaili.troleibuse maximoj poliklinikoje visur reikia but su kauke.aplink koseja ciaudeja daug zmoniu vaikus su vezimukais veza i parduotuves
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių