ISM sieks pritraukti studentų iš Vidurio ir Rytų Europos

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas įžengia į naują plėtros etapą ir ateinančius ketverius metus sieks save populiarinti Vidurio ir Rytų Europos valstybėse bei didins tarptautinių studentų skaičių. Tokias permainas žada spalio 24 dieną iškilmingai inauguruotas naujasis ISM rektorius doc. dr. Nerijus Pačėsa. Jo kadencijos metu ISM taip pat ketina tapti pirmuoju universitetu Lietuvoje, įdiegusiu pažangią SAP verslo valdymo sistemą, sustiprinti Mokslinių tyrimų institutą, o ilgainiui ir pelnyti tarptautinį pripažinimą laiduojančią EQUIS akreditaciją.

„ISM visada siekė pelnyti vienos pažangiausių verslo mokyklų Vidurio ir Rytų Europoje vardą. Norėdami tai pasiekti, turime nukreipti pastangas tiek į naujų rinkų paiešką, tiek į vidinių procesų optimizavimą ir kokybės gerinimą bei į ekspertinės mokslinės bazės stiprinimą. Todėl ir ateities planai bei siekiai artimiausiems ketveriems metams pirmiausia susiję būtent su šiomis sferomis", - pasakoja N.Pačėsa.

Pasak rektoriaus, universitetas turi ugdyti drąsią, įvairiapusišką asmenybę - tam itin svarbi atvira, įvairialypė aplinka. Todėl vienas svarbiausių ISM siekių yra tarptautiškumo stiprinimas, apimantis tiek bendruomenę, tiek universiteto veiklą. Anot N.Pačėsos, planuojama, kad po penkerių metų nuolatiniai (ne mainų programų) tarptautiniai studentai sudarys 10 proc. visų studijuojančiųjų ISM universitete. Tikimasi, kad dauguma jų bus iš Vidurio ir Rytų Europos valstybių.

„Studijos ISM kainos prasme nusileidžia Vakarų Europos verslo universitetams, tačiau teikia konkurencingą išsilavinimą, todėl manome, kad ISM galėtų būti patrauklus pasirinkimas Vidurio ir Rytų Europos valstybių piliečiams", - sako rektorius. Be to, šių šalių studentams Lietuva būtų palanki dėl panašios kultūrinės aplinkos, mentaliteto.

Per porą metų ISM ketina įdiegti visame pasaulyje verslo įmonėse bei Vokietijos ir Austrijos universitetuose sparčiai populiarėjančią SAP verslo valdymo informacinę sistemą. Sistema su specialiai aukštojo mokslo institucijoms sukurtu moduliu integruos įvairias funkcijas ir optimizuos visas universiteto veiklos sritis: studijas, mokymus, ryšių su klientais, pardavimų, pirkimų, taip pat personalo bei finansų valdymą. Rektoriaus teigimu, jos naudą pajus tiek studentai ir dėstytojai, tiek mokymų dalyviai ir administracija. Be to, SAP suteiks galimybę pasiūlyti nuotolinio mokymo paslaugas.

ISM ketina stiprinti savo pozicijas mokslinių tyrimų plėtros ir studijų kokybės stiprinimo srityje. Prie to aktyviausiai prisidės šįmet įkurtas ISM Mokslinių tyrimų institutas (MTI), kuris sieks tapti žinių kūrimo branduoliu, ekspertinėmis žiniomis ir konsultacijomis aprūpinančiu tiek akademinę universiteto bendruomenę, tiek verslo atstovus.

„MTI bus vykdomi tyrimai, kurių pagrindu kursime novatoriškas mokymo priemones. Viena tokių - užsienio aukštosiose verslo mokyklose populiarios atvejų studijos (angl. „case study").  Be to, viena iš MTI veiklos krypčių bus ir verslo vystymo sprendimų kūrimas, taip palaikant glaudų ryšį su verslo praktika", - sako rektorius. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių