Mokslininkai sukurs miniatiūrinį ultragarso aparatą

UAB Minatech ir Stanfordo universiteto mokslininkai sukūrė naujo tipo mikromontuojamą ultragarso keitiklį. Netrukus ketinama sukurti ir medicininį mini ultragarso aparatą, kuriame tarptautiniu lygiu bus panaudoti naujausi techniniai sprendimai, grindžiami mikro bei nano technologijomis.

Mikrosistemos yra naudojamos kasdieniniame gyvenime: oro pagalvėms, stabdžių antiblokavimo sistemų jutikliams, rašalinių spausdintuvų rašalo kasečių purkštukams. Šių sistemų dėka didėja ir mobiliųjų telefonų funkcionalumas - šiuolaikiniuose mobiliuosiuose telefonuose jau įdiegti miniatiūriniai silicio mikrofonai bei mikrogiroskopai, kurie, pavertus telefoną,  suteikia galimybę automatiškai persukti vaizdą telefono ekrane.

UAB Minatech direktorius Vaidas Repečka atskleidė, jog panaudojant tokią technologiją bus sukurti ir miniatiūriniai ultragarso aparatai, nedidesni nei mobilusis telefonas.

Miniatiūriniai ultragarso aparatai galėtų tapti kasdienine gydytojo darbo priemone. Tikėtina, kad nauja technologija prisidės prie tikslesnio vėžio ir kitų ligų diagnozavimo, nes tokių ultragarso keitiklių techninės savybės suteikia papildomas diagnostines galimybes, taip pat ir galimybę efektyviai panaudoti naujas vaizdo gavimo technologijas, leidžiančias ne tik vizualizuoti organizmo viduje esančius darinius, bet ir matuoti tų darinių elastingumą.

Šių ultragarso keitiklių kūrimo metu teko pasitelkti beveik visas Lietuvos mikro ir nano technologijų srityje dirbančių mokslininkų pajėgas. Projektas vyko Kaune, Vilniuje, Panevėžyje. Apie 1 mln. 374 tūkst. litų kainavęs projektas truko daugiau nei pusantrų metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių