Neįgalieji siekia rimtų studijų

Klausos ar regėjimo negalią turintys abiturientai savo kelią tęsia Lietuvos aukštosiose mokyklose. Jie renkasi ne tik specifines specialybes, bet siekia ir teisės ar medicinos studijų.

Renkasi pedagogiką

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras šiais metais išleido 6 abiturientus, rašo dienraštis „Klaipėda"

Jaunuoliai, pasak Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro Socialinės integracijos ir konsultavimo skyriaus vedėjos Daivos Burkauskienės, svajojo apie studijas universitetuose.

„Šiais metais viena mergina norėjo studijuoti dailę, vaikinas planavo ateitį susieti su kompiuteriais, kitas svajojo apie dantų techniko specialybę. Jis kryptingai dirbo, mokėsi, kad ten įstotų", - pasakojo D.Burkauskienė.

Populiariausios aukštosios mokyklos tarp šią negalią turinčių - Dailės akademija ir Pedagoginis universitetas sostinėje, taip pat Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas. Dažniausiai centro auklėtiniai renkasi edukologines, dailės specialybes.

Veikia stereotipai

Pirma centro laida, pasak specialistės, buvo labai motyvuota ir daug abiturientų įstojo į universitetus.

„Vėliau turėjome problemų, nes ateinantys mokytis galvodavo, jog jų kelias - tik į universitetą. Teko aiškinti, kad ir ne visi girdintys jaunuoliai studijuoja universitetuose", - pasakojo D.Burkauskienė.

Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laima Baranauskienė taip pat tvirtino, jog silpnai matantys vaikai vaikosi madų.

„Kartais tos svajonės nelabai realios - jie nori tapti stilistais, interjero dizaineriais. Mūsų auklėtiniai, kaip ir normaliai regintys, taip pat nori siekti populiaresnių specialybių, tačiau mes jiems aiškiname jų galimybes", - pasakojo L.Baranauskienė.

Direktorė pasidžiaugė šiais metais į Mykolo Riomerio universitetą įstojusiu silpnaregiu klaipėdiečiu. Vaikinas stropiai dirbo ir jo pastangos buvo vainikuotos - jis studijuos teisę.

Taps masažuotojais

Nors neįgaliesiems teikiama pirmenybė įstoti į aukštąsias ir aukštesniąsias mokyklas, kai kurių specialybių jiems neleidžiama rinktis.

18 iš 48 pastarųjų ketverių metų abiturientų buvo priimti į Vytauto Didžiojo universiteto vadybos ir teologijos studijas, kai kurie studijuoja Vilniaus universitete teisę, psichologiją, vadybą, matematiką, sociologiją, Lietuvos muzikos akademijoje - dainavimą.

Regėjimo negalią turinčius jaunuolis taip pat traukė masažuotojo specialybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių