Norvegijoje susibūrė studijuojantys lietuviai

Lietuvos ambasadoje Osle spalio 25 dieną įvyko pirmasis lietuvių studentų sąskrydis Norvegijoje. Iš įvairių šalies kampelių atvykę studentai diskutavo apie atstovavimą Lietuvai, kūrė būsimos lietuvių studentų organizacijos viziją.

Susirinkusieji noriai dalijosi savo studijų patirtimi, pasakojo, kad savo draugams norvegams jau organizavo keliones į Lietuvą, universitetams, kuriuose mokosi, dovanojo lietuviškų knygų, rengė lietuviškų filmų peržiūras.

Susitikimo dalyviai aptarė Lietuvos studentų organizacijos Norvegijoje būsimą veiklą. Buvo svarstoma, kokie turėtų būti organizacijos tikslai, pagrindinės funkcijos.

„Reikia tikėtis, kad studentų siūlytos idėjos ir aktyvumas nenuslops ir 2009 metais jau ne ambasada, o patys studentai inicijuos antrąjį lietuvių studentų sąskrydį Norvegijoje", - sakė Lietuvos ambasadorius Norvegijoje Alfonsas Eidintas.

Susitikime dalyvavo 45 Norvegijos aukštosiose mokyklose studijuojantys lietuviai. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, tikslių duomenų, kiek šiuo metu šioje Skandinavijos šalyje mokosi lietuvių, nėra.


Šiame straipsnyje: Norvegijasąskrydisstudentai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių