Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės finansuojamų studijų vietų gali mažėti

2008-12-18 15:37
Valstybės finansuojamų studijų vietų gali mažėti
Valstybės finansuojamų studijų vietų gali mažėti / Tomo Černiševo nuotr.

Jau kitų metų pradžioje turėtų prasidėti sisteminė aukštojo mokslo reforma. Didžiausios permainos laukia studijų kokybės, universitetų valdymo, studijų finansavimo sričių. Apie tai susitikime su Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovais kalbėjo naujasis Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Ministro teigimu, 2009-ųjų pradžioje planuojama priimti pagrindinius su reforma susijusius įstatymus, kuriuose ir būtų įtvirtintos sąlygos sisteminei šalies studijų ir mokslo pertvarkai.

Rimti išbandymai, anot G.Steponavičiaus, laukia dabartinių studijų programų.

„Neremsime tų programų, kurios neatitinka kokybės standartų", - kalbėjo ministras.

Keisis ir valstybinių universitetų valdymas. Planuojama nustatyti, jog rektorius rinktų universitetų tarybos, sudarytos iš kompetentingų, visuomenėje reikšmingą padėtį užimančių socialinių partnerių. Taryba būtų atsakinga už svarbiausius strateginius universitetų valdymo klausimus.

Paklaustas dėl studijų įmokų dydžio ir valstybės finansuojamų studijų vietų kaitos, ministras pripažino, jog šie klausimai bus sprendžiami bene nepopuliariausiais būdais.

„Finansinio sunkmečio laikotarpiu valstybė greičiausiai bus nepajėgi išlaikyti dabartinio studijų vietų skaičiaus. Universitetuose, matyt, jį teks mažinti. Kolegijose tikimės išlaikyti tą patį. Kažkiek gali kilti ir studijų įmoka, tačiau kiek, kol kas prognozuoti sunku", - teigė G.Steponavičius.

Ministras dar kartą patikino, kad bus kuriama studentams patraukli paskolų sistema, kuri leis palankiomis sąlygomis gauti studijoms ir pragyvenimui reikalingų lėšų.

Pokalbyje aptarta ir socialinių stipendijų skirstymo tvarka. Ją siūlyta paprastinti, nustatant vienos formos pažymą stipendijai gauti bei šių stipendijų administravimą perduodant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Ministrui išsakytos idėjos dėl galimybių studijuoti migruojant tarp skirtingų aukštųjų mokyklų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų