Į automobilio ridą didelio dėmesio kreipti nevertėtų

Įprasta manyti, kad automobilio ridos duomenys rodo automobilio techninę būklę ar kokybę, nors dideli ridos skaičiai gąsdina pirkėjus, o maži kelia įtarimą. Įtariama, kad tai ne tikri, o suklastoti rodmenys.

Tačiau automobilių specialistai teigia, kad į ridą itin didelio dėmesio kreipti nevertėtų. Transporto skelbimų portalo Autogidas.lt apklausoje vairuotojų buvo klausiama, ar pirkdami automobilį jie kreipia dėmesį į ridą.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad kiek daugiau nei penktadalis (22 proc.) respondentų ridai skiria didelį dėmesį, nes mano, kad tai labai svarbus dalykas. Dauguma vairuotojų (74 proc.) į ridos skaičius pasižiūri, tačiau jų nesureikšmina, nes mano, kad duomenys gali būti pakeisti. Likusieji 4 proc. apklausos dalyvių į ridą nekreipia dėmesio.

Iš Autogidas.lt rezultatų matyti, kad vairuotojai nors ir pasižiūri, ką rodo odometras, tačiau dažniausiai tuos duomenis vertina įtariai. Netgi 92 proc. apklausos dalyvių įsitikinę, kad automobilius parduodantys asmenys atsukinėja ridos duomenis, kad šie būtų mažesni.

Likusieji 8 proc. mano, kad ridos duomenys neatsukami, arba tokių atvejų nėra girdėję. Pasak vairuotojų, ridos duomenis pardavėjai atsuka, kad automobilius greičiau parduotų ar kad galėtų prašyti didesnės kainos, kad šie atrodytų mažiau eksploatuoti ir mažiau nusidėvėję. Vairuotojams ypač keistai atrodo pasiūlymai, kai parduodamas dvidešimties ar daugiau metų automobilis, su kuriuo neva nuvažiuota iki šimto tūkstančių kilometrų.

Respondentų nuomone, pardavėjai nori pateikti pirkėjams patrauklesnį pasiūlymą, nes ne visi supranta, kad rida nėra pagrindinis rodiklis, vertinant automobilio techninę būklę. Pasak specialistų, ridos rodmenys gali atrodyti itin svarbūs tiems, kurie mažai išmano apie automobilius, daugiau išmanantieji supranta, kad automobilio būklė priklauso ne nuo ridos, o nuo to, kaip buvęs savininkas tą automobilį prižiūrėjo.

Vis dėlto jei norisi žinoti realius duomenis, kiek su perkamu automobiliu nuvažiuota, rekomenduotina prašyti pardavėjo, kad šis parodytų serviso knygelę, ir įvertinti ten surašytus duomenis (kada ir kas buvo remontuota, kiek tuo metu automobilis buvo pravažiavęs ir pan.).

Lietuvoje dar verta kreiptis į automobilio atstovybę pagal markę – būtent jos atstovai gali suteikti daugiau informacijos apie transporto priemonės realią ridą.


Šiame straipsnyje: odometrasrida

NAUJAUSI KOMENTARAI

į

į portretas
į (tikrą) ridą ar į (suklastotus) odometro rodmenis? Ar žurnaliūga vieno nuo kito neskiria?

2

2 portretas
Straipsnio pavadinimas neatitinka turinio.

dumblas

dumblas portretas
visad perku 2-4m senumo, vazineju 2-3 metus ir problemu dar nemates. aisku butu smagu su nauja is salono kada isvaziuot, bet labai jau permoket uz si malonuma reikia
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių