Analitikai: nuosavas būstas Lietuvoje gali tapti turtingųjų privilegija

Europos Centrinio Banko pigių pinigų politikai skatinant nekilnojamojo turto burbulą, ateityje nuosavas būstas gali tapti vis sunkiau prieinamas eiliniams Lietuvos žmonėms ir tapti turtingųjų privilegija, sako analitikai.

Šią savaitę Lietuvos banko surengtoje diskusijoje dalyvavę ekspertai teigė, kad dėl mažų palūkanų normų pinigai vis labiau praranda taupymo funkciją, todėl žmonės investuoja į nekilnojamąjį turtą ir finansų rinkas.

„Šiandien tiek Europoje, tiek ypatingai Lietuvoje matome transformaciją. Didžiulė dalis žmonių po dešimtmečio apskritai negalės įsigyti nekilnojamojo turto“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.

„Tai yra šalutinis poveikis būtent pinigų pertekliaus ir turto kainos bus neadekvačios. Tai reiškia, kad matysime Lietuvoje kartas žmonių, kurie, kaip Austrijoje ar Šveicarijoje, nugyvena savo gyvenimą nuomodami nekilnojamąjį turtą“, –  teigė jis.

M. Dubvnikovo teigimu, jei situacija nesikeis, nekilnojamasis turtas ateityje galit tapti „valdomas tik turtingų šeimų ir investicinių fondų“.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Vytautas Žukauskas pabrėžė, kad nekilnojamojo turto ir finansų rinkų burbulus pučia tai, kad pinigų kaip taupymo priemonės funkcija mažėja.

„Apie pinigus šiandien šnekėti kaip apie taupymo priemonę galime labai ribotai. Labai pražūtinga šiais laikais taupyti pinigais. Mes mainome pinigus į kitas taupymo priemones. Tai viena iš priežasčių, kodėl dabar, kai pinigų yra labai daug, taip stipriai burbuliuoja tiek finansų rinkos, tiek nekilnojamojo turto rinkos“, – teigė V. Žukauskas.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys Taurimas Valys teigė, kad padėtis nekilnojamojo turto rinkoje jam primena „siaubo filmą“ ir lygino tai su situacija 2006-2007 metais.

„Mes dabar matome lygiai tą patį, kas vyko 2006-2007 metais, butai parduodami nepamačius, nenuvykus, pagal vizualizacijas, kainos kai kuriose vietose artėja prie Londono, prie Šveicarijos miestų, mes matome 10-12 tūkst. už kvadratą kainas“, – teigė jis.

Statistika rodo, kad pernai, palyginti su ankstesniais metais, būsto kainos augo daugiau kaip 6 procentais.

Europos Centrinis Bankas laisvą pinigų politiką grindžia būtinybe stimuliuoti nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusią euro zonos ekonomiką.

Šiuo tikslu jis vykdo plataus masto obligacijų pirkimo programą ir išlaiko rekordiškai žemas palūkanų normas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Koziol \\\\\.../////

Koziol  \\\\\...///// portretas
Teisngas linzborgo moksas TSKP 'akademijoje'.Ne be reikalo 'profesoriaus' vardą gavo.

na,

na, portretas
yra mokestis už brangesnius būstus, kitą nek.turtą; taip pat yra ir žmonių atmintis: kas, kur, kuo "dirbo", kur realiai įsigijo pinigus, kokias pasakas sekė, kaip "taupė" arba "paveldėjo" žemės, miško - kiek kada kainavo nek. turtas - nesunku atrasti kainas, koks notaras tvirtino sandorius, kokie žmonės buvo išvaryti iš prestižinėse vietose buvusių jų namų, sodybų, ūkių --- žmonės viską atsimena... ir grįžta; o bet tačiau: 2008-2012 m krizė išskirtinė buvo Lietuvoj tuo, kad statybininkai ir remontus darantieji pasidarė rinką iš sugriautų šeimų, kai moteriškutės buvo išmestos ant šaligatvių kaip stovi, o diedai kuriem per 40 ar 50-60 metukų išdidžiai užsiveisė naujų palikuonių dažniausia reikalingų užlokdauninimo štai, dabar vėl reikia susikurti rinką, dabar jau uždaunintiems vaikučiams reikia kokių 8-10 auklių už dyką, biurų nebereikia, visi ieško mažų butukų štai, naujas "biznis": uždėt nepakeliamus mokesčius bėdžiams,uždaunintiems vaikučiams ir jų tėveliam nėr iš ko dozių nusipirkt//

Ir kas svarbiausia

Ir kas svarbiausia portretas
Valdžia nededa jokių NT prabangos mokesčių antram ir kitiems būstams...dar reikia kad kitos paslaugos pabrangtu, bet kažkaip man keista kai net visokie blevyzgos vidutiniškai perka tuos butus jau nuomai net po kelis nes lizingas gi mažiau kainuoja nei nuoma, o nuomininkai išmoka pergyvenima lizinga. Paskui kitai kartą paliekami bus butai kurie kaip UK,Šveicarijoje ir france duos tokia naudą kad ant sofos sėdės tą antroji karta o likusieji dirba nepirks ir nuomos, kas dabar panašiai vyksta tose šalyse net ten NT daug kartų brangesnis nei Lt...beprotybė tęsiasi,žmonės bijo infliacijos,pinigai sąskaitose kapai,lietuvis moka tik į NT investuoti. Bus dar baisiau nei šią dieną ar 2007
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių