„Produktų, kurių užteks dviem savaitėms, važiuoju į Lenkiją. Kainos mažesnės 30-40 procentų, kai kurių daiktų – ir perpus. Raginu „Maximą“ susimąstyti ir tapti lankstesnę“. Tokius ir gausybę kitų pasiūlymų galima rasti portalo skaitytojų komentaruose apie apsipirkimą Lenkijoje.
Panašu, kad spekuliacijos laikai vėl grįžta, nes daugelis tokių komercinių keliautojų, grįžę namo, įsigytas prekes ir maisto produktus pardavinėja kaimynams. O kur dar Lietuvos turgavietės, kuriose lenkiškos prekės jau seniai ima viršų?
Atrodo, kad raginimas „Pirk prekę lietuvišką“ nukeliavo į praeitį. Kol kas lietuviai neketina išlaikyti vietos rinkos monopolininkų ir vis dažniau pigesnės produkcijos žvalgosi po kaimyninę Lenkiją.
Interneto forumuose dalyvių nuomonės dažnai skiriasi, tačiau tema išlieka ta pati – apsipirkti Lenkijoje pigiau. Lietuviai įsigudrino, kaip aplenkti kaimyninėje šalyje kylančias kainas. „Jeigu brangu Suvalkuose, važiuok giliau į šalį. Nebūtina visko pirkti, vos pervažiavus sieną. Galima, pavyzdžiui, nuvažiuoti iki Bialystoko“, - pataria vienas internautas.
Ar iš tiesų kainos Lenkijoje vis dar mažesnės nei Lietuvoje?
„Suma, kurią kiekvieną šeštadienį išleidžiu Suvalkuose, lygi 1100 litų. Šitus litus iškeičiu į zlotus. Apiperku savo 4 asmenų šeimą, savo mamą ir močiutę. Apiperku žmonos tėvus ir jos močiutę. Praktiškai - aprūpinu maistu ir buities/higienos reikmenimis devynis asmenis. Tam skiriu trečdalį pirkinių. Dar du trečdalius parduodu kaimynams“, - rašo forumo dalyvis.
Maža to, komerciniai keliautojai į Lenkiją išsiaiškino, kad į Egiptą ar Turkiją keliones pirkti reikia ne iš Lietuvoje esančių kelionių organizatorių, o iš kaimynų lenkų.
„Priešais Suvalkų turgų yra tokia parduotuvėlė, kur ant langų reklama - 50 procentų nuolaidos avalynei. Tai užsipirkom nuo dūšios - patys brangiausi batai kainuoja iki 150 zlotų, žieminius, su kailiu vaikams nupirkom po 35-44 zlotus, sau su žmona - po 48-98 zlotus. Dauginkit iš 0,7 lito (zloto su litu kursas) ir bus aišku - kur verta pirkti“, - skaičiuoja skaitytojas.
„Jeigu norite rimčiau apsipirkti, verta kokį šimtą kilometrų pavažiuoti toliau į Bialystoką. Ten yra mūsų „Akropolio“ tipo parduotuvė „Auchan“, iš karto prie įvažiavimo, net į miestą nereikės įvažiuoti. O nuo „Auchan“ tiesiai pavažiavus yra turgus „Juroviecki“, čia nuo gatvės pavadinimo.
Tai ten vaisių, mėsų rojus, galima ir rūbų pigių prisipirkti. Nuo „Auchano“ apie 5 minutės kelio.
Senamiestyje yra kelios neblogos batų parduotuvės. Kainos mažos, labai skanios mėsos, sūriai įspūdingi, alus. Būtinai „Auchan“ nusipirkite jų gamybos spurgas plastikiniame dėkle, su avietėmis nerealios. Labai gera jų pagaminta kosmetika, šampūnai tų pačių markių kaip pas mus, bet pagaminti ne kaip trečiosioms šalims, o kaip užsieniui“, - smulkmenas vardija internautai.
„Jei anksčiau kas du mėnesius, kai zlotas buvo brangesnis, apsipirkdavau už 1000 litų ir sutaupydavau 300-400 litų, tai dabar sutaupau nuo 500 iki 1000 litų“, - skaičiuoja kitas skaitytojas.
Maisto produktų kainos, pateikiamos interneto forumuose:
Aukščiausios rūšies miltai - 0,56 - 0,79 lito
Cukrus – 2 – 2,40 lito
Aliejus universalus - 2,65 lito
Sprandinė - 10,20 lito
Šoninė - 7-8 litai
Sviestas 200 gramų - 1,65 lito
Sūris „Gouda“ - 7,35 lito
Rūkyta sprandinė – 12 litų
Karšto rūkymo šoninė - 9,60 lito
Vištų ketvirčiai - 5,30 lito
Vištų sparneliai – 4 litai
Skalbiamieji milteliai „Persil“ 3 kilogramai - 16,30 lito
„Uždirbu apie 1800 litų į rankas, bet turiu arti visą mėnesį. Tad kiekvienas mano litas man labai brangus. Į Suvalkus išvažiuoju 5 val. ryto (gyvenu Kaune). Dieną, vėliausiai 13 valandą jau būnu namuose. Iš viso išleidžiu 1000 litų. Jei tas prekes pirkčiau Lietuvoje, išleisčiau 1500-1700 litų.
Važiuoju kas du mėnesius. Tad tie 500-700 litų man yra didelė paspirtis. Va ir sąnaudos: nuo 5val. ryto iki 13 val. dienos - išlošiu vidutiniškai 600 litų. Tuos 2 mėnesius apmoku už buto šildymą. Va ir visa ekonomika“, - rašo kitas skaitytojas.
Klaipėda.lt komentaruose galima rasti ir kitokią nuomonę:
„Ir kas iš to, kad kainas surašei, o norint į tą tavo rojų pakliūti-turi nebent gyventi ten, nes eilės milžiniškos ir mėsos gauti praktiškai neįmanoma, nes perpardavinėtojai susitaria su pardavėjais ir išperka viską per kitas duris, o dėl vištos sparnų trenktis 200 km - atleiskit.
„Norfoj“ akcija Klaipėdoje: kalakutų sparnai – 2,40 lito, turguje sprandinė – 14 litų, o kumpinė ir už 10 litų nuleidžia. Brangiau turguje vištiena 9,9 lito, o „Norfoje“ kažkodėl pigiau. Reikia tik pavaikščiot ir palygint ir vietų paieškot ir eina rasti. Aliejus akcijoje 3 litai, obuoliai - 0,69 lito, morkos – 0,66 lito.“
Jeigu susiruošėte į Lenkiją:
Lenkijos policijos telefonas – 911
Suvalkuose esančių prekybos centrų adresai.
Bialystoke esančių parduotuvių adresai.
Naujausi komentarai