Per artimiausius 5 metus plečiantis mobiliojo ryšio technologijoms ir augant interneto sparta, šalyje gali būti atsisakyta 2G (GSM) technologijos, prognozuoja mobiliojo ryšio operatorės "Bitė Lietuva" vadovas.
"Per ateinančius 5 metus planuojame 4G technologija padengti visą Lietuvos teritoriją ir galbūt per 4-5 metus bus galima išjungti 2G ryšį, nes nebeliks jo poreikio", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė "Bitė Lietuvos" generalinis direktorius Fredas Hrenchukas (Hrenčukas).
Pasak jo, šiuo metu 2G ryšį ketina išjungti ir Japonija.
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, trijų mobiliojo ryšio bendrovių "Bitė Lietuva", "Tele2" ir "Omnitel" 2G tinklai nesiskiria ir dengia beveik visą Lietuvą - 99-100 proc. teritorijos.
Šiuo metu RRT rengia 4G ryšiui svarbių radijo dažnių aukcioną. Tarnybos vadovas Feliksas Dobrovolskis interviu BNS sausio pradžioje teigė, kad aukcionas neturėtų užkirsti kelio ateiti naujoms technologijoms, tačiau aukciono sąlygos nustato, kad bet kuriuo atveju privaloma užtikrinti, kad abonentas būtų pasiekiamas nacionalinio telefono ryšio numeriu.
Anot jo, šita sąlyga reiškia, kad jeigu pasenusi 2G technologija anksčiau ar vėliau keisis ir rinkos dalyviai tiesiog evoliucijos būdu atsisakytų 2G, galiausiai gal net ir 3G ir liktų tikLTE, tai reikalavimas teikti 2G paslaugas būtų to technologinio progreso stabdis.
RRT duomenimis, mobiliojo ryšio operatoriai pernai trečiąjį ketvirtį užregistravo 28 2G ryšio, 65 3G ryšio ir 144 4G ryšio bazines stotis. Iš viso rugsėjo pabaigoje šalyje buvo registruota 4170 2Gryšio (9,7 proc. daugiau nei pernai rugsėjo pabaigoje), 3639 3G ryšio (18,3 proc. daugiau) ir 1844 4G ryšio (beveik 2 kartus daugiau) bazinių stočių.
Naujausi komentarai