D. Kreivys: Rusija negalėtų Lietuvos staiga atjungti nuo BRELL

Rusija negalėtų Lietuvos staiga atjungti nuo bendros su Baltarusija ir Baltijos šalimis energetikos sistemos (BRELL), sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Pirmiausia, mes turime atsakyti į klausimą, ar Rusija gali išjungti BRELL. (...) Mūsų manymu, Rusija negali išjungti BRELL, nes pati turi didesnių problemų“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė D. Kreivys.

Ministras plačiau nekomentavo, kokių energetikos sistemos problemų turi Rusija.

„Rusija (įskaitant Kaliningrado sritį – BNS) nėra pilnai susitvarkiusi, kad galėtų mus pilnai atjungti nuo BRELL. Mes esame šiandien žymiai geresnėje padėtyje“, – teigė D. Kreivys.

Ministras dar kartą patikino, kad Lietuva atjungimui nuo vadinamojo BRELL žiedo yra pasiruošusi – Lietuvos, Latvijos ir Estijos perdavimo sistemų operatoriai yra parengę planus, kaip tokiu atveju turėtų veikti elektros energetikos sistema.

D. Kreivys anksčiau yra sakęs, kad Baltijos šalims siekiant iki 2025 metų sinchronizuoti elektros tinklus su žemynine Europa ir atsijungti nuo BRELL žiedo, vienas svarbiausių šių metų uždavinių yra izoliuoto sistemos veikimo bandymas rugsėjį bei 200 megavatų kaupikliai, kuriuos numatyta įrengti iki šių metų pabaigos.

Birželio pabaigoje buvo atšauktas Kaliningrado sistemos izoliuoto darbo bandymas – tuomet Maskva grasino, jog reaguodama į Lietuvos apribojimus kai kurių prekių tranzitui į Kaliningradą ji galėtų atjungti Lietuvą nuo BRELL.

BRELL sutartis yra penkių valstybių operatorių pasirašytas susitarimas dėl techninių sąlygų ir sistemų valdymo taisyklių, kad būtų užtikrinami elektros kokybės parametrai ir palaikomas stabilus ir patikimas elektros tiekimas.

Baltijos šalys sinchronizuoti elektros tinklus su žemynine Europa ir atsijungti nuo posovietinio BRELL žiedo ketina iki 2025 metų pabaigos. Už energetiką atsakingi visų trijų valstybių ministrai prasidėjus karui Ukrainoje Europos Sąjungą paragino spartinti šį procesą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alma

Alma portretas
Ji viską gali, patikėkit!!!

jo bl

jo bl portretas
Kreivas geriausia žino:D Jam Putinas sakė:D

klausimas

klausimas portretas
kodel nordpool birzoje pastaraja savaite nuo kaliningrado eskalacijos mokame elektra daugiausiai viso birzoje, net vokieciai centu, dviem pigiau negu mes, tik france lenkia mus elektros kainomis, kodel galite paaskinti? ar nebus taip kad jau BRELAS atjungtas tik pucia migla? arba ribojamas? neskieskite kad karsciai, nes jie jau baigesi, o kaina auksta vis tiek, jau net kai kurie tiekejai sutartis siulo su 50 EURO centu kWh...:D...kas cia vyksta ? net lenkai kurie neturi duju terminalo moka pigiau uz elektra birzoje ji pigesne, kode;? juk lengai degina angli ji brangi, dujas elektrai gaminti naudoja kurios siunciamo is LT ir kitur ir terminalo neturi? kas cia per pieva, pasidomekite kas nors...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių