Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertai: Lietuvai reikia ieškoti naujų eksporto rinkų

2014-07-11 14:50
Shutterstock nuotr.

Lietuvai, kurios ekonomikai didelę įtaką turi eksportas, reikia ieškoti naujų užsienio rinkų savo gaminiams realizuoti, įskaitant ir didžiąsias pasaulio šalis, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime tvirtino verslo ir politikos atstovai.

„Eksporto didėjimas buvo labai sėkmingas, tačiau dabar jis sulėtėjo dėl įvykių Ukrainoje ir Rusijoje (...) Tradicinės mūsų rinkos - Skandinavijos šalys, Didžioji Britanija ir kaimyninės valstybės yra prisotintos“, - penktadienį vykusioje diskusijoje sakė eksporto skatinimu užsiimančios viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovas Mantas Nocius.

Jo teigimu, eksporto mažėjimo galima išvengti kuriant ir populiarinant lietuviškus prekės ženklus arba įsitvirtinant naujose didelėse rinkose - pavyzdžiui, Indijoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Mes esame nišiniai žaidėjai, todėl trąšomis JAV neužversime, bet galime ten parduoti sausus pusryčius, kitą maisto pramonės produkciją“, - sakė M.Nocius.

Ūkio ministras Evaldas Gustas teigė, kad Lietuvos eksportuotojų kol kas neišnaudojamos rinkos ateityje gali tik plėstis.

„Ne tik Azijoje yra potencialas, bet ir Lotynų Amerikoje. Vystantis šių šalių visuomenėms, jų poreikiai prekėms tik didės“, - diskusijos dalyviams tvirtino E.Gustas.

Tuo tarpu Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis sakė, jog būtina atsižvelgti ir į eksporto atnešamą pridėtinę vertę.

„Mes vis dar skundžiamės, kad mažai uždirbame, o eksporto rodiklis yra stipriai pakilęs, todėl būtina atsižvelgti į pridėtinę vertę“, - teigė R.Kuodis.

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo pagrindinis tikslas - skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Lietuvoje ir užsienio šalyse gyvenančio lietuvių jaunimo , laisvai bendrauti ir keistis kontaktais su Lietuvos verslo, kultūros, politikos ir akademinio pasaulio atstovais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų