G. Skaistė: AMLA įkūrimas Vilniuje būtų stiprus pasitikėjimo Lietuva ženklas

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungai (ES) nusprendus steigti naują Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos agentūrą (AMLA), Lietuva dalyvauja atrankoje ir turi visus privalumus, kad ši įstaiga įsikurtų Vilniuje, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„AMLA įkūrimas Vilniuje siųstų reikšmingą signalą dabartinėje geopolitinėje realybėje ir būtų stiprus pasitikėjimo Lietuva ženklas, simbolizuojantis dar gilesnę integraciją į svarbiausias ES struktūras“, – pranešime sakė ministrė.

Anot jos, didžiausias Lietuvos privalumas – kompetentingi specialistai, dinamiška finansų sektoriaus ekosistema ir aukšta gyvenimo kokybė Vilniuje, todėl Lietuva šioje atrankoje dalyvauja pasiryžusi laimėti.

ES šalių ambasadoriams, ekonominiams pareigūnams, Europos Komisijos ir Europos Parlamento atstovams renginyje Vilniuje G. Skaistė sakė tikinti, jog tokią Lietuvos žinią jie padės skleisti ir Europos sostinėse.

Anot pranešimo, AMLA įkūrimas Vilniuje būtų kokybės ženklas, patvirtinsiantis Lietuvos pasiekimus šioje srityje ir įvertinantis viešojo sektoriaus ir rinkos dalyvių įdirbį, jis papildytų Lietuvos finansų sektoriaus ekosistemą, atneštų ir ekonominės naudos, nes agentūroje ilgainiui galėtų dirbti apie 400 specialistų.

Tikimasi, kad sutarimas, kur įsikurs AMLA ir kokį konkrečiai mandatą ji turės, bus pasiektas iki šių metų pabaigos, o nauja institucija darbą pradės kitų metų pirmoje pusėje.

AMLA bus pagrindinė institucija užtikrinanti vieningą ES finansų sektoriaus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei koordinuojanti veiksmus su valstybių narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Pirma susitbarkyk su savo vyru, o paskui griebkis AMLA. Kaip su tokiu mentaloietu tapo ministre? Ai, tokie beveik visi toje vyriausybėje ir seime! Todėl piš visur ir turime!

Jei da pusdurnė pritaria

Jei da pusdurnė pritaria  portretas
Vadinasi nieko gero nebus
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių