„(Mokestinių pakeitimų – BNS) priėmimas būtų buvęs anksčiau, tačiau Komisijai nesutikus, manau, kad tos diskusijos Seime toliau tęsis. Kadangi Vyriausybė yra pasiūliusi savo mokesčių pakeitimų paketą, manau, kad Seimas turės galimybę dėl jo apsispręsti“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė G. Skaistė.
Ji patvirtino, jog teikdama atnaujintą RRF lėšų planą Komisijai, Lietuva prašė iki 2025 metų pradžios atidėti su mokesčių reforma susijusių tikslų terminą.
Pasak G. Skaistės, EK nesutiko atidėti terminų dėl mokesčių lengvatų bei aplinkosaugos ir nekilnojamo turto (NT) mokesčių peržiūros, gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų įstatymų pakeitimų, taip pat dėl savarankiškai dirbančių asmenų įtraukimo į nedarbo draudimo sistemą.
„Kalbant apie tolimesnį rodiklių pasiekimą, viskas turbūt priklausys nuo Seimo – kiek Seimas turės ambicijos priimti pakeitimus, kurie yra pasiūlyti“, – kalbėjo ministrė, atsakydama į klausimą, kiek RRF lėšų gali netekti Lietuva, jei nebūtų laiku įgyvendinti su mokesčių reforma susiję tikslai.
Dokumentai yra iš esmės suruošti, tačiau techniškai šią savaitę turime užbaigti dokumentų išsiuntimą per įvairias informacines sistemas – tas ir bus padaryta.
„Manau, kad vienokius ar kitokius sprendimus ši ar kita Vyriausybė vis tiek turės priimti“, – teigė ji.
G. Skaistė pripažino, kad užsitęsus diskusijoms Lietuva „šiek tiek“ atsilieka įgyvendindama EK nustatytus rodiklius.
Pasak ministrės, šiuo metu rengiami dokumentai, reikalingi Lietuvai norint gauti įšaldytus 26 mln. eurų iš RRF fondo – juos EK reikia pateikti iki šeštadienio.
„Dokumentai yra iš esmės suruošti, tačiau techniškai šią savaitę turime užbaigti dokumentų išsiuntimą per įvairias informacines sistemas – tas ir bus padaryta“, – sakė G. Skaistė.
Ji pakartojo, jog Briuseliui bus pranešta apie Seimo jau priimtus akcizų ir aplinkos taršos mokesčių pakeitimus bei Seimui pateiktą NT įstatymo pataisų projektą.
EK antradienį pranešė patvirtinusi atnaujintą 3,85 mlrd. eurų vertės Lietuvai skirtų RRF lėšų paketą, tačiau ji atmetė Lietuvos prašymą koreguoti plano terminus, susijusius su mokestiniais pakeitimais.
Pasak Komisijos, Lietuva dar turi vieną mėnesį pateikti galimas papildomas pastabas šiuo klausimu.
Naujausi komentarai