Vidutinė metinė infliacija gruodį siekė 0,7 proc., ketvirtadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Mėnesio infliacija fiksuojama ketvirtą mėnesį iš eilės, iki tol du mėnesius vyravo defliacija. Metinė infliacija paskutinius 12 mėnesių svyruoja nuo 0,4 proc. iki 1,3 proc. Tuo metu vidutinė metinė infliacija paskutinius 12 mėnesių nuosekliai smuko.
Statistikų skelbta išankstinė metinė ir mėnesio infliacija gruodį siekė atitinkamai 1,8 proc. ir 0,1 proc., o vidutinė metinė – 0,9 proc.
Mėnesio infliacijai daugiausia įtakos turėjo šilumos energijos, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, degalų ir tepalų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų kainų padidėjimas bei drabužių ir avalynės, daržovių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, žaislų, žaidimų ir mėgstamų užsiėmimų, elektros energijos, spirituotų gėrimų, vaisių kainų sumažėjimas.
2024 metų gruodį, palyginti su lapkričiu, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2 proc. Pokytį lėmė keleivių vežimo oro transportu paslaugų (37,5 proc.), dyzelinių degalų (3,3 proc.), benzino (1,9 proc.) kainų padidėjimas.
Mėnesio infliacija fiksuojama ketvirtą mėnesį iš eilės, iki tol du mėnesius vyravo defliacija.
Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,3 proc. Daugiausia padidėjo šilumos energijos (7,9 proc.), skystojo kuro (2,6 proc.), būsto priežiūros ir remonto paslaugų (1,1 proc.) kainos. Elektros energijos kainos sumažėjo 1,7 proc.
Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 2,6 proc.: avalynė atpigo 7,2 proc., kiti aprangos gaminiai – 2,7 proc., drabužiai – 0,6 proc.
Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,1 proc. Labiausiai atpigo miltai, riešutai, šokoladas ir desertai kakavos pagrindu, kūdikių maistas, džiovinti vaisiai, bet pabrango grūdų dribsniai, alyvuogių aliejus, tešlos gaminiai su mėsa, sūdytos žuvys, varškės sūris.
Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia sumažėjo kivių, gūžinių salotų, šilauogių, mandarinų, pomidorų kainos, bet padidėjo vynuogių, melionų, žiedinių kopūstų, špinatų, svogūnų kainos.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, šilumos energijos, farmacijos gaminių, tabako gaminių, atostogų išvykų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, medicinos, odontologų paslaugų kainų padidėjimas bei elektros energijos, dujų, kietojo kuro, daržovių kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 0,4 proc., paslaugų kainos – 6,1 proc.
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 1 proc., rinkos kainos – 2,3 proc. Per mėnesį – atitinkamai 1,4 proc. ir beveik nesikeitė.
Naujausi komentarai