Taip prezidento patarėjas reagavo į valdančiųjų kitiką, jog G. Nausėda 2019 metais pats siūlė papildomai apmokestinti savarankiškai dirbančius žmones, o dabar kritikuoja tokį patį siūlymą, kurį kartu su kitų mokesčių pertvarka teikia Finansų ministerija.
„Pasikeitė labai daug kas nuo to laiko. Tai, kas buvo 2019 metais – plačios diskusijos Seime, jos vyko Biudžeto ir finansų komitete (...) Tai, kas vyko po 2019 metų, – mes stebėjom ir pandemiją, energetikos krizę, karą, kitus rizikos veiksnius, daug kas pasikeitė ir turime mokesčių pokyčius visiškai kardinaliai kitoje mokesčių aplinkoje“, – LRT radijui antradienį sakė V. Augustinavičius.
G. Nausėda praėjusią savaitę teigė, kad individualia veikla užsiimančių žmonių didesnis apmokestinimas yra neteisingas, nes jie prisiima „nemažai rizikos“.
„Ir šia prasme, jų apmokestinimas papildomais penkiais procentais yra skaudus smūgis pirmiausia viduriniajai klasei, apie kurios gerovę mėgstame pakalbėti švenčių proga. Ir dėl to, manau, šitoje vietoje reikėtų susilaikyti nuo šito sprendimo“, – interviu TV3 televizijai praėjusį trečiadienį kalbėjo G. Nausėda.
2019 metais prezidentas siūlė didinti didesnių kaip 35 tūkst. eurų individualios veiklos metinių pajamų bei su darbo santykiais nesusijusių pajamų apmokestinimą.
Finansų ministerija dabar siūlo individualią veiklą apmokestinti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčiu, jį didinant palaipsniui: 2024 metais jis nesikeistų, 2025 metais – didėtų nuo 15 iki 17 proc., o 2026 metais – iki 20 proc. Tokie tarifai būtų taikomi tiek uždirbantiems bent 3 tūkst. eurų per mėnesį.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad trims ketvirtadaliams savarankiškai dirbančiųjų mokesčiai nesikeis – jie palies tik gaunančius didesnes pajamas.
Naujausi komentarai