K. Navickas: išmoka pieno gamintojams augs, bet siaurės gavėjų ratas

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) žadama 8 mln. eurų parama pieno gamintojams už laikomas karves bus skiriama siauresniam ratui – tik labiausiai nukentėjusiems, o pati išmoka didės, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Siūlome didesnę išmoką už karvę ir tik tiems ūkiams, (...) kurie patiria didžiausią naštą. Sulaukėme pastabų, turime patvarkyti pradinį siūlymą ir pateiksime šiandien į teisės aktų registrą“, – BNS po Pieno tarybos posėdžio penktadienį sakė ministras.

Anksčiau planuota, kad išmoka siektų apie 37–38 eurus už karvę. Ministras teigė, kad ji didės, tačiau kiek – nedetalizavo.

„Dar reikia papildomai pasverti dedamąją dėl ekologinio pieno, nes nesimatė ji dalis, to teisingumo, ir apsvarstyti atvejus pieną priduodant per kooperatyvus ir tiesiogiai“, – sakė K. Navickas.

Dar reikia papildomai pasverti dedamąją dėl ekologinio pieno, nes nesimatė ji dalis, to teisingumo, ir apsvarstyti atvejus pieną priduodant per kooperatyvus ir tiesiogiai.

Žemdirbių atstovai šią savaitę teigė nepritariantys dabar numatytam paramos skirstymo modeliui. Jie norėtų, kad lėšos būtų paskirstytos tiems ūkiams, kurie parduodant pieną gauna mažiau nei 35 centus už litrą.

Pasak K. Navicko, valstybės paramos taisyklės neleidžia jos sieti su produkcijos kaina, išmokos gali būti mokamos tik už pienines karves.

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams taip pat prašo pagalbos Europos Komisijos (EK) – skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. K. Navickas sako, kad derybinių argumentų dar turi, tačiau nėra tikras, ar parama bus suteikta.

„Aš netikiu tiek plačiai, kiek tikėjau prieš susitikimą (su eurokomisaru Januszu Wojciechowskiu – BNS), bet turime kelis taktinius veiksmus atlikti, jų neįvardinsiu ir turi būti darbo grupėse svarstoma pačiame techniniame lygmenyje. Jei nebus sprendimo iš Komisijos dėl paramos iki kovo 30 dienos, tada ir įvardinsiu, kad nėra“, – sakė K. Navickas.

Pasak ministro, Pieno taryboje, kurią sudaro pieno gamintojų, perdirbėjų ir valstybės institucijų atstovai, penktadienį taip pat aptartas Pieno įstatymas bei planuojami pakeitimai.

Anot K. Navicko, siekiama, kad susikooperavę ūkininkai už tuos pačius pieno rodiklius gautų vienodą kainą, be to, norima, kad priedai sudarytų iki 20 proc. žaliavinės pieno kainos.

„Dabar yra pieno grupės, bazinė kaina ir kaip susitaria gamintojas ir perdirbėjas, tie priedai svyruoja, gali pakilti iki 40 ir daugiau procentų“, – sakė K. Navickas.

Be to, pasak jo, priedų skyrimo tvarka turėtų būti skelbiama viešai.

Ketvirtadienį pienininkai surengė protesto akcija prie Seimo. Jie reikalavo didesnės paramos bei ministro atsistatydinimo.

Prezidentūra teigė, jog 8 mln. eurų parama pieno gamintojams nėra adekvati sprendžiant kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų krizę. Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad problemą išspręsti galima didinant ūkininkų derybines galias jiems kooperuojantis.NAUJAUSI KOMENTARAI

beprotis ministeris , o gal taip spec daro

beprotis ministeris , o gal taip spec daro portretas
pagal uzsakyma ish pieno mafijos - reikia pelna dalinti lygiom dalim bent jau , o siaip ukin turetu gaudi 40-45 % nuo pelno

Klasikinis

Klasikinis portretas
principas : pakelti atlyginima ir atleisti is darbo ta pacia diena! Samdomuosius jau suede,dabar - jau jusu eile i skerdykla,ponai! O juk rasiau dar pries 30 metu : suede mus - ateis ir jusu!

Keistuoliai

Keistuoliai portretas
Ka rinko pas tuos tegu kreipiasi
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių