Keičiasi lietuvių kelionių įpročiai: kokias kryptis renkasi ir kiek išleidžia? Pereiti į pagrindinį turinį

Keičiasi lietuvių kelionių įpročiai: kokias kryptis renkasi ir kiek išleidžia?

2025-02-12 16:10
LNK inf.

Vienas didžiausių gyvenimo malonumų – kelionės. Lietuviai jas pamėgsta vis labiau – keliauja dažnai ir ne kartą per metus. Kokias kryptis renkasi, kiek už keliones moka ir kada keliauja, pasakojo kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Keičiasi lietuvių kelionių įpročiai: kokias kryptis renkasi ir kiek išleidžia?
Keičiasi lietuvių kelionių įpročiai: kokias kryptis renkasi ir kiek išleidžia? / E. Ovčarenko / BNS, Freepik.com nuotr.

– Kaip keičiasi lietuvių įpročiai?

– Kalbant apie vasaros atostogas, kryptis numeris vienas – Turkija. Ji yra karūnuota ir jos niekas nenukarūnuos. Manau, kad pamažu keičiasi keliautojų kelionių pobūdis. Tai reiškia, kad tie, kurie buvo linkę važiuoti į „viskas įskaičiuota“ ir leisti dienas viešbutyje, nuo pandemijos, manau, pradėjo keistis. Jie nori derinti savo poilsį su pažintimi. Žmonės yra daug apkeliavę – net ir toje pačioje Turkijoje. Man vieną kartą yra pasakę, kad jau 17 kartą skrenda į Turkiją ir aplenkė net mane. Jie nori ir ieško naujų krypčių. Kaip bebūtų šiek tiek gaila, kryptis diktuoja kelionių organizatoriai ir pigių skrydžių bendrovės. Ten, kur jos šiais metais pasiūlys, ten lietuviai ir keliaus. Jeigu tai bus kokia nors naujesnė, įdomesnė kryptis – tikrai neabejotinai rinksis ir ją.

– Galima sakyti, kad čia ne mūsų norai, o organizatorių.

– Ir skrydžių bendrovių – tikrai taip. Patys galime norėti daug ko, bet jeigu ten susisiekimas nepatogus, o organizatorius ar pigių skrydžių bendrovė siūlo tiesioginį skrydį... Mačiau, kad skrydžių bendrovė šiais metais paskelbė naują kryptį – į Siciliją. Tai valio, reikia keliauti į Siciliją. Tiesioginius skrydžius į Siciliją turėjome, bet prieš maždaug 5–6 metus iš Kauno, dabar jie – iš Vilniaus. Galėsime nuvykti.

E. Ovčarenko / BNS nuotr. 

– Tenka dažnai girdėti, kad dabar populiari kryptis – Japonija. Kokios galimybės ten keliauti? Kokių yra dar panašių krypčių?

– Kalbant apie Japoniją, galbūt šie yra antri metai, kai pastebiu didesnį susidomėjimą. Man dažnai tenka būti Tailande, atrodo, kad ta banga keliauti nuo Azijos į Japoniją atsirideno, nes Tailando gyventojams Japonija yra kryptis numeris vienas. Pavasarį, per sakurų žydėjimo laikotarpį, į Japoniją suskuba tiek tajų, kad kartais negali suprasti, ar esi Tailande, ar Japonijoje, nes po sakuromis fotografuojasi vien Tailando gyventojai.

– Kas lietuviams keliaujant yra svarbiausia – egzotika, šiluma, komfortas, kaina?

– Svarbiausia lietuviams turbūt yra derinys to, ką jūs pasakėte. Tikrai labai, labai svarbu yra ir kaina. Negaliu sakyti, kad šiais metais ta kaina yra gerokai aukštesnė nei praėjusiais metais – tą lemia turbūt ir skrydžių bendrovių konkurencija, ir tai, kad kelionių organizatoriai tarpusavyje pešasi, kurie į lėktuvą pasodins tą keliautoją. Keliautojų krepšelis už vasaros atostogas (vasara Europoje trunka nuo balandžio iki spalio) yra apie 700–800 eurų. Maždaug tiek keliautojai skiria savo savaitės trukmės atostogoms. Kalbant apie egzotines kryptis – apie 3 tūkst. eurų, kalbant apie Aziją. Tai nereiškia, kad negalima nukeliauti pigiau. Galima suplanuoti atostogas ir už 300–350 eurų, tačiau, matyt, esame šiek tiek užrietę nosį ir išlepę. Pageidaujame aukštesnės kokybės apgyvendinimo, norime galbūt įdomesnės krypties su daugiau maitinimo ar pramogų įskaičiuota, todėl renkamės už tokį biudžetą.

– Kur galima nukeliauti už tuos 350 eurų?

– Net ir į tą pačią Turkiją, kuri yra numeris vienas. Labai dažnai pasitaiko paskutinės minutės pasiūlymų balandžio–gegužės mėnesiais. Tuos, kas nori sutaupyti, raginu sekti šiuos mėnesius. Atostogas galima suplanuoti netgi su „viskas įskaičiuota“. Neseniai mačiau, kad ir į Egiptą už 350–400 eurų galima nuskristi.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Ir savaitę ten pragyventi?

– Taip. Kai kurie sako, kad jiems brangiau gyventi Lietuvoje negu išvažiavus. Tai yra skirta tiems žmonėms, kurie gali planuotis paskutinę minutę. Tų, kas negali, yra dauguma, jie planuojasi iš anksto ir taip pat gali išlošti.

– Apie savaitgalio keliones – kelioms dienoms galima ištrūkti? Ar čia tendencijos keičiasi? Kokios kryptys dabar populiariausios? Kiek reikėtų skirti pinigų 3–4 dienų pabėgimui?

– Labai svarbu žinoti, kad šiuo metu nėra sezonas keliauti savaitgalio kryptimis. Turistų srautai yra žymiai mažesni, todėl galima tokią savaitgalio kelionę susiplanuoti ir už 200 eurų – įskaitant skrydį iš Vilniaus ar Kauno ir apgyvendinimą. Papildomos išlaidos priklauso nuo jūsų. Man labai patinka, kad lietuviai savaitgalio keliones planuojasi labai drąsiai – įpina savaitgalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dar labiau patinka, kad priderina prie savo kažkokio pomėgio. Pavyzdžiui, jei labai patinka kokia nors garsi muzikos grupė, kuri atkeliaus į Budapeštą ar Vieną, lietuviai mėgsta prisiderinti. Stebi, kokie koncertai, parodos ar festivaliai vyks, ir ten keliauja. 

– Dažnas savo atostogas – net ir trumpalaikes – derina prie vaikų atostogų. Patarimai šeimoms, kaip sutaupyti, pavyzdžiui, 4–5 asmenų šeimai? Įmanoma?

– Taip, man jau juokas ima, nes visi to klausia. Mano atsakymas bus labai negražus ir nesąžiningas – nepykite, mokytojai, bet jei norite sutaupyti, reikėtų keliauti ne per moksleivių atostogas. Iš tiesų kelionės yra labai brangios, paklausa – labai didelė. Sąžiningas patarimas – žiūrėkite atostogas ir keliones iš Rygos arba Varšuvos, nes būna, kad moksleivių atostogos nesutampa su Latvijoje ir Lenkijoje esančiomis, todėl kelionių kainos išlieka tokios pat.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra