„Jeigu pritarsime vieniems, teks ilgai aiškintis, kodėl nepritariame kitiems. Matydami reikšmingą deficitą, negalime likti abejingi. Turime didelį deficitą, didelę skolą, lėtėjančią ekonomiką, augančią infliaciją“, – teigė komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.
Prieš tokį sprendimą balsavo „valstiečiai“ Valius Ąžuolas ir Juozas Varžgalys bei Lietuvos regionų frakcijos narys Andrius Palionis. Pastarasis siūlė svarbiausiems siūlymams pritarti ir leisti juos įvertinti Vyriausybei.
„Sulauksime pasiūlymų antro raundo (per biudžeto priėmimą, kada Seimas balsuoja dėl kiekvieno siūlymo ir jį priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso – BNS)“, – tikino „darbietis“ Vytautas Gapšys.
Atskiri Seimo nariai, komitetai, įstaigos ir organizacijos pateikė pasiūlymų biudžete papildomai įvairioms reikmėms numatyti iš viso 433 mln. eurų.
Tačiau Biudžeto ir finansų komitetas atskirai nesvarstė ir komitetų siūlymų dėl papildomo finansavimo – tik išklausė jų siūlymus.
Nutarta, kad komitetas Vyriausybei, kuriai Seimas po pirmojo projekto svarstymo grąžins dokumentą tikslinti, nubrėš gaires, kur reikia papildomo finansavimo, bet konkrečių sumų nenurodys, - pavyzdžiui, mokslui bei bibliotekų fondams, aukšto meistriškumo sportui, Šaulių sąjungai.
M. Majausko teigimu, daugiau lėšų reikia už mokesčių surinkimą atsakingos institucijoms.
„Tos institucijos, kurios yra auksinės karvės, nes neša pinigus į biudžetą, turi būti papildomai finansuojamos“, – teigė jis, išskirdamas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą.
Pasak jo, didesnis finansavimas reikalingas ir Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai, atsižvelgiant į Astravo atominės elektrinės grėsmes, ir savivaldai kompensacijoms už šildymą.
Daugiau lėšų siūloma skirti Sausio 13-osios memorialui prie Seimo bei Seimo kanceliarijos darbuotojų atlyginimams.
Pasak M. Majausko, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų algos kitais metais augs 11 proc., prezidentūros – 8 proc., o Seimo – tik 5 proc.
Naujausi komentarai