L. Linkevičius ragina Latviją tęsti derybas dėl prekybos elektra

 • Teksto dydis:

Kadenciją baigiantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paprašė Latvijos kolegos tęsti diskusijas dėl Baltijos šalių prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos.

Lietuva siekia užkirsti kelią į rinką patekti Astravo atominėje elektrinėje (AE) pagamintai elektrai, tuo metu Latvija pagal Lietuvos nepatvirtintą trišalę metodiką jau pradėjo prekybą su Rusija. Lietuvos reguliatorius teigia, kad ši metodika neužkerta kelio baltarusiškai elektrai patekti į Lietuvos ir Baltijos šalių rinką. 

Užsienio reikalų ministerija (URM) patvirtino BNS, kad lapkričio 18 dieną raštu paragino Latvijos diplomatijos vadovą Edgarą Rinkevičių tęsti konstruktyvias diskusijas, siekiant patvirtinti bendras priemones dėl elektros prekybos sąlygų su trečiosiomis šalimis.

„Laiške akcentuota, kad į pastangas rasti sprendimus dėl prekybos elektra turi būti žvelgiama platesniame Baltijos šalių ilgalaikių strateginių interesų kontekste“, – rašoma ministerijos komentare.

Pasak URM, laiške teigiamai vertinamas pasiektas bendras Baltijos šalių politinis sutarimas dėl baltarusiškos elektros boikoto, tačiau apgailestaujama dėl Latvijos sprendimo prekiauti elektra su Rusija.

„Laiške apgailestaujama, kad galimai pritaikiusi visų trijų Baltijos valstybių dar nepatvirtintą trišalės prekybos elektra metodikos projektą lapkričio 5 dieną Latvija pradėjo komercinę elektros energijos prekybą su Rusija“, – teigia URM.

Ji pabrėžė, kad Lietuva laikosi nuomonės, jog, kol visos trys Baltijos šalys nepatvirtino naujos metodikos, galioja 2018 metais suderinta trišalė metodika.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prieš savaitę oficialiai pranešė netvirtinsianti naujos metodikos, nes ji neužkerta kelio prekiauti baltarusiška elektra, be to, anot jos, tai būtų daroma pasinaudojant Lietuvos infrastruktūra.

Lietuva dabar vadovaujasi 2018-aisiais patvirtinta metodika, pagal kurią šalis nutraukia prekybą su Baltarusija jai įjungus Astravo AE, o Latvija ir Estija neprekiauja su Rusija.

Lapkričio 3 dieną į sistemą įjungus Astravo AE, Lietuva iš karto nutraukė prekybą elektra su Baltarusija, nors abi šalis jungiančios linijos ir toliau perduoda fizinius elektros srautus. Latvija lapkričio 5-ąją pradėjo prekiauti su Rusija.NAUJAUSI KOMENTARAI

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
L.L grįžk,ožiukas užpi..o.

Anonimas

Anonimas portretas
Viso gero, Meitėli. Greit bųsi išmestas į istorijos šiukšlyną.....

Anonimas

Anonimas portretas
O senei matita hare parsiukas kriuksius islindo komjaunuolius idomu kam dabar eis laiziti subinia kaip bus ismestas is savo posto :-) rusai pola kriu kriu
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių